Ќемовл€та мають здатн≥сть навчанн€ ув≥ сн≥
Ќемовл€та мають здатн≥сть навчанн€ ув≥ сн≥
 Ќемовл€та мають здатн≥сть навчанн€ ув≥ сн≥

Ќовонароджен≥ малюки можуть проспати б≥льше 18 годин на добу. јле €кщо ви думаЇте, що вони просто блаженно др≥мають, то глибоко помил€Їтес€.

—п≥вроб≥тники колумб≥йського ”н≥верситету на чол≥ з психоб≥ологом ≤ндж-ћар≥ ≈йгст≥ ви€вили, що малюки нав≥ть п≥д час сну здатн≥ п≥знавати св≥т.

“аке в≥дкритт€ може допомогти вченим зрозум≥ти те, €к дитина в≥дразу п≥сл€ полог≥в так швидко адаптуЇтьс€ до зовн≥шнього середовища.

« метою досл≥дженн€ здатност≥ немовл€т навчанн€ п≥д час сну, вчен≥ багаторазово дзвен≥ли негучним бр€зкальцем, а пот≥м впливали легким потоком пов≥тр€ на пов≥ки спл€чих малюк≥в. Ѕуло ви€влено, що 24 з 26 немовл€т через 20 хвилин були здатн≥ асоц≥ювати дзв≥н бр€зкальц€ з подальшим легким подихом ≥ протид≥€ти цьому, м≥цно стискаючи пов≥ки. „ерез де€кий час, коли дзвен≥ло т≥льки бр€зкальце, спл€ч≥ малюки все ще стискали очен€та в оч≥куванн≥ потоку пов≥тр€.

ѕодальш≥ результати експерименту показали, що певн≥ хвил≥ в мозок немовл€т експериментальноњ групи, зм≥неноњ прот€гом випробуванн€, висловлювали ймов≥рн≥сть поновленн€ пам'€т≥. ѕодив викликав той факт, що немовл€та вчилис€, грунтуючись на минулому досв≥д≥ п≥д час сну.

¬чен≥ за€вл€ють, що тест на реакц≥ю пов≥ка, використаний в досл≥дженн≥, може бути корисним у д≥агностуванн≥ розвитку таких порушень €к аутизм, дислекс≥€, порушенн€ деф≥циту уваги, а також шизофрен≥€, охарактеризован≥ аномал≥€ми у розвитку мозочка.


17.03.2015