ѕодагра - розплата за любов до газованоњ води ≥ апельсинового соку
ѕодагра - розплата за любов до газованоњ води ≥ апельсинового соку
ѕодагра - розплата за любов до газованоњ води ≥ апельсинового соку

∆≥нки, €к≥ у великих к≥лькост€х вживають апельсиновий с≥к ≥ газовану воду, б≥льш схильн≥ до розвитку подагри. “аке в≥дкритт€ нещодавно зробили вчен≥ п≥сл€ проведенн€ низки анал≥з≥в.

ѕодагра - р≥зновид артриту, викликаний надходженн€м надм≥рноњ к≥лькост≥ сечовоњ кислоти в кров. ƒосл≥дженн€ показало, що у ж≥нок, що випивали по дв≥ ≥ б≥льше порц≥й цих напоњв в день, ризик подагри зб≥льшувавс€ двоЇ, в пор≥вн€нн≥ з тими, €к≥ пили апельсиновий с≥к ≥ газовану воду всього к≥лька раз≥в на м≥с€ць.

÷е перший анал≥з, що зв'€зав солодк≥ напоњ ≥ фруктов≥ соки з розвитком подагри у ж≥нок. –ан≥ше под≥бн≥ досл≥дженн€ ви€вл€ли под≥бний зв'€зок лише у чолов≥к≥в.

ѕодагру провокуЇ високий р≥вень сечовоњ кислоти в кров≥, €ка кристал≥зуЇтьс€ навколо суглоб≥в, викликаючи запаленн€, пухлини ≥ б≥ль. Ќайб≥льше на розвиток подагри впливаЇ вживанн€ в њжу м'€са орган≥в (печ≥нки, нирок, легень), а також спарж≥ ≥ гриб≥в. “епер вчен≥ встановили, що фруктоза також зб≥льшуЇ р≥вень сечовоњ кислоти в кров≥.

ѕодагра не в≥дноситьс€ до надто поширених захворювань, але за останн≥ 20 рок≥в американськ≥ медики в≥дзначили почаст≥шанн€ випадк≥в, що тепер пов'€зують з активним вживанн€м людьми в цей пер≥од газованих ≥ ≥нших напоњв, п≥дсолоджених фруктозою.

“аким чином, досл≥дники рекомендують зменшити вживанн€ фруктози, щоб запоб≥гти розвитку подагри.


14.03.2015