як голос впливаЇ на в≥дносини?
як голос впливаЇ на в≥дносини?
як голос впливаЇ на в≥дносини?

ƒл€ багатьох ж≥нок вир≥шальним у вибор≥ партнера стаЇ його голос. —п≥вроб≥тники ”н≥верситету ћакмастер (пров≥нц≥€ ќнтар≥о) встановили, що б≥льш привабливим дл€ ж≥нок Ї низький голос. ѕри цьому, прекрасну стать нав≥ть не зупин€Ї той факт, що так≥ чолов≥ки часто не налаштован≥ на довготривал≥ стосунки.

√олос людини Ї складовою першого враженн€. јле вчен≥ дос≥ не встановили, чому ж≥нки в≥ддають перевагу голосу чолов≥к≥в, схильних до зради. ” ход≥ спостережень експерти визначили, що чим б≥льше ж≥нка замислювалас€ про ймов≥рн≥сть обману, тим б≥льше њњ привертав чолов≥к дл€ короткочасних в≥дносин, питанн€ ж в≥рност≥ залишалос€ другор€дним.

¬ експеримент≥ вз€ли участь 87 ж≥нок. ¬они спостер≥гали за учасниц€ми, поки т≥ слухали чолов≥ч≥ голоси ≥ за допомогою спец≥альних прилад≥в робили голос то вище, то нижче. ѕот≥м ж≥нок попросили ≥дентиф≥кувати голоси чолов≥к≥в, схильних до зради ≥ тих, хто б≥льше п≥дходив дл€ довгострокових стосунк≥в.

ƒосл≥дники встановили, що в м≥ру еволюц≥њ голос зм≥нювавс€ ≥ зм≥нювалис€ переваги ж≥нок щодо партнера. ѕри цьому в €кост≥ ≥деального супутника дл€ короткоњ ≥нтрижки ж≥нки вибирали чолов≥к≥в з низьким голосом.

Ѕ≥льш раннЇ досл≥дженн€ показало, що чолов≥ки з низькими голосами усп≥шн≥ше в б≥знес≥, швидше просуваютьс€ по кар'Їрних сходах ≥ б≥льше заробл€ють.

 р≥м того, вчен≥ прийшли до висновку, що людина часто вибираЇ соб≥ друга, п≥дсв≥домо ор≥Їнтуючись на його вокальн≥ дан≥. ѕро це розпов≥в детальний акустичний анал≥з голос≥в 30 ж≥нок ≥ 30 чолов≥к≥в. “ак €к голос кожноњ людини в≥др≥зн€Їтьс€ певними особливост€ми ≥ Ђсигналамиї, то саме по них ми вибираЇмо соб≥ друз≥в. „им б≥льше таких сигнал≥в зб≥гаЇтьс€ у двох людей, тим вище ймов≥рн≥сть, що вони подружатьс€.

12.03.2015