ўо робити з чутливими зубами?
ўо робити з чутливими зубами?

ѕ≥двищеною чутлив≥стю зуб≥в, коли в≥дчуваЇтьс€ б≥ль в≥д гар€чого або холодного, страждаЇ б≥льше одн≥Їњ третини населенн€ планети. як вир≥шити цю проблему, розгл€немо в наш≥й статт≥.

„ому виникаЇ чутлив≥сть зуб≥в?

ѕоширена думка, що в чутливост≥ зуб≥в винна тонка емаль. Ќасправд≥ вона в≥д≥граЇ в цьому процес≥ лише другор€дну роль. «убна емаль - це захисний шар наших зуб≥в, €кий з часом може витончитис€ або зовс≥м зруйнуватис€.  оли ми вживаЇмо холодн≥ або гар€ч≥ продукти, в≥дростки нервових кл≥тин, що знаход€тьс€ в тканинах дентину, передають ≥мпульс зубному нерву, що ≥ викликаЇ неприЇмн≥ в≥дчутт€. “аким чином, причиною чутливост≥ зуб≥в Ї поганий стан зубноњ емал≥.

ўо може викликати витонченн€ або руйнуванн€ емал≥?

1. Ќеправильна г≥г≥Їна зуб≥в

ћаЇтьс€ на уваз≥ неправильна чистка зуб≥в. Ќасамперед, це неправильно п≥д≥брана щ≥тка, занадто жорстка. ÷е можуть бути занадто агресивн≥ зубн≥ пасти з в≥дб≥люючим ефектом.

2. ѕатолог≥њ

–≥зн≥ захворюванн€, €к≥ супроводжуютьс€ порушенн€м м≥нерального обм≥ну в орган≥зм≥. Ќаприклад, нестача кальц≥ю може стати причиною ослабленн€ зубноњ емал≥.

3. ’арчов≥ кислоти

¬живанн€ надм≥рноњ к≥лькост≥ продукт≥в з кислотою, фрукт≥в, сок≥в, кави, напоњв з барвниками, руйн≥вно д≥ють на емаль.

4. ’вороби зуб≥в

–€д зубних хвороб також може руйн≥вно д≥€ти на емаль. ѕарадонтит, кар≥Їс, зубний кам≥нь, дефект пломб можуть негативно позначитис€ на стан≥ емал≥.

5. Ќе€к≥сне в≥дб≥люванн€

¬ результат≥ неправильно п≥дходу до даного процесу страждаЇ зубна емаль.

6. Ѕруксизм

Ѕруксизм - це звичка скреготати зубами, в результат≥ чого стираЇтьс€ шар зубноњ емал≥.

як позбутис€ в≥д чутливост≥ зуб≥в?

якщо ви з≥ткнулис€ з такою проблемою, вам необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-стоматолога. јле жодна зубна паста, нав≥ть найдорожча, не зможе в≥дновити зубну емаль.

Ћ≥кар може знизити чутлив≥сть емал≥, застосовуючи спец≥альн≥ гел≥ та лаки, що м≥ст€ть фтор. “аким чином на зуби буде нанесено спец≥альний захисний шар, €кий захистить тканини дентину.

“акож знизити чутлив≥сть зуб≥в допоможуть гел≥, що спри€ють в≥дновленню м≥нерального складу зуб≥в. ≤нод≥ л≥кар може призначити препарати з вм≥стом кальц≥ю.

ўоб компоненти, €к≥ зм≥цнюють зубну емаль, швидше проникали в тканини зуб≥в, застосовують процедуру ≥онофорезу. ÷ей метод пол€гаЇ в тому, що за допомогою слабкого розр€ду струму препарати швидше проникнуть в потр≥бн≥ частини зуба.

якщо вам вдалос€ впоратис€ з чутлив≥стю зуб≥в ≥ тепер н≥ холодне, н≥ гар€че вам не страшно, не забувайте про регул€рн≥ в≥зити до стоматолога, щоб неприЇмн≥ в≥дчутт€ не повернулис€ знову.

07.03.2015