Ѕоремос€ з≥ звичкою сутулитис€
Ѕоремос€ з≥ звичкою сутулитис€
Ѕоремос€ з≥ звичкою сутулитис€

—татистика показуЇ, що близько 10% населенн€ «емл≥ маЇ звичку сутулитис€. Ћ≥кар≥ стверджують, що легковажно ставитис€ до ц≥Їњ проблеми не можна, так €к звичка сутулитис€ - це не т≥льки негарно, але й основна причина проблем з≥ здоров'€м.

«вичка сутулитис€ формуЇтьс€ в дитинств≥ ≥ часто залишаЇтьс€ на все житт€. ѕричин сутулост≥ може бути багато: малорухливий спос≥б житт€, неправильна орган≥зац≥€ робочого м≥сц€, часте просиджуванн€ перед комп'ютером, незручне взутт€ ≥ т.п.

—утул≥сть може стати причиною викривленн€ хребта, розвитку остеохондрозу, виникненн€ скол≥озу, порушенн€ роботи печ≥нки та ≥нших орган≥в травленн€.

якщо ви входите до тих 10%, у €ких сформувалас€ звичка сутулитис€, вживайте заход≥в, щоб вр€тувати здоров'€.

ƒл€ початку зроб≥ть навантаженн€ на хребет м≥н≥мальним. «в≥льн≥ть сумку в≥д непотр≥бних т€гар≥в, нос≥ть вагу в р≥зних руках.  онтролюйте поставу прот€гом дн€: п≥дходьте до ст≥ни ≥ випр€мл€йте спину.

–егул€рно качайте м'€зи спини за допомогою ефективних вправ. «аймайтес€ спортом, €кий благотворно впливаЇ на м'€зи спини: танц≥, аероб≥ка, плаванн€.  орисно по к≥лька хвилин на день вис≥ти на турн≥ку з дек≥лькома п≥дходами.

ѕропонуЇмо к≥лька вправ, регул€рне виконанн€ €ких допоможе вам впоратис€ з сутул≥стю.

1. Ћ€жте на спину, руки за голову. ѕ≥дн≥майте ноги п≥д кутом 45 градус≥в ≥ згинайте њх у кол≥нах.  орпус п≥дн≥майте вгору, т€гн≥тьс€ правим л≥ктем до л≥воњ ноги, а л≥вим - до правоњ ноги. ¬праву повторити 10 раз≥в дл€ кожноњ руки.

2. Ћ€жте на жив≥т, а в руки затисн≥ть гантел≥. ¬ит€гн≥ть руки вперед, п≥дн≥маючи то праву, то л≥ву ногу. √олову в≥д п≥длоги не в≥дривайте. ¬праву повторити 30 раз≥в.

3. Ћежачи на боц≥, п≥д≥йм≥ть корпус з упором на праву руку. ѕ≥дн≥м≥ть л≥ву руку ≥ завед≥ть њњ за голову. „ерез к≥лька хвилин знову п≥дн≥м≥ть руку. ѕовтор≥ть вправу 20 раз≥в дл€ кожноњ руки.

4. ƒл€ сутулоњ спини корисн≥ в≥джиманн€. Ќамагайтес€ тримати спину пр€мо. «роб≥ть 10 повтор≥в, зб≥льшуючи навантаженн€ з часом.

5. ѕ≥сл€ в≥джимань станьте на кол≥на, упр≥ть руки в п≥длогу перед собою. —початку округл€йте спину, €к к≥шка, а пот≥м прогн≥ть. ѕовтор≥ть вправу 15 раз≥в.

якщо ви всерйоз вир≥шили виправити свою поставу, зверн≥ть увагу на л≥жко, на €кому ви спите. ¬оно повинно бути твердим ≥ трохи жорстким, а подушка не повинна бути занадто м'€кою ≥ високою.

“акож важливий ваш оптим≥стичний настр≥й. „асто люди сутул€тьс€, коли њх долають проблеми. ƒив≥тьс€ пр€мо в обличч€ труднощам, не опускаючи голови. Ќалаштуйте себе на р≥шучий лад.


06.03.2015