5 правил здорового серц€
5 правил здорового серц€

Ћюдське житт€ - дуже важлива ≥ в той же час дуже крихка р≥ч, воно може об≥рватис€ в будь-€кий момент. Ќайчаст≥шою причиною смерт≥ серед людей р≥зного в≥ку Ї захворюванн€ серц€. Ќа жаль, нав≥ть багато д≥тей у наш час мають невт≥шний д≥агноз.

як же зберегти здоров'€ серц€ на довг≥ роки?

Ќезважаючи на те, що Ї фактори, вплив €ких зм≥нити неможливо, наприклад, генетика чи погана еколог≥€, зменшити ризик серцевих захворювань можливо, €кщо дотримуватис€ певних правил.

1. ќбмеженн€ в споживанн€ де€ких продукт≥в

‘анати здорового способу житт€ часто обмежують себе в будь-€ких продуктах. јле це не саме розумне р≥шенн€. ј ось просто скоротити споживанн€ де€ких з них корисно. “ак, вс≥ма улюблений сир корисний у пом≥рн≥й к≥лькост≥, оск≥льки м≥стить багато протењну ≥ кальц≥ю, але надм≥рне споживанн€ його неминуче веде до зб≥льшенн€ р≥вн€ холестерину в кров≥, що викликаЇ розвиток серцево-судинних захворювань.

2. ѕравильне харчуванн€

Ѕез правильного харчуванн€ неможливо говорити про здоровий спос≥б житт€. Ѕез його п≥дтримки орган≥зм, зрештою, дасть зб≥й. ћеню необх≥дно складати з еколог≥чних продукт≥в, багатих в≥там≥нами ≥ м≥кроелементами. Ќап≥вфабрикат≥в в меню взагал≥ не повинно бути.

3. ћедогл€д

ѕроходити медичне обстеженн€ бажано раз на р≥к. ћи ж звикли звертатис€ до л≥кар€ т≥льки тод≥, коли вже щось болить ≥ немаЇ сил терп≥ти. јле попередити хворобу набагато прост≥ше, н≥ж л≥кувати пот≥м њњ ускладненн€! ќсобливо важливо б≥льше уваги здоров'ю прид≥л€ти тим, у кого Ї ризик спадкових захворювань. ” цьому випадку консультац≥€ л≥кар€ повинна бути регул€рною.

4. «аборона алкоголю

ўоб знизити ризик серцево-судинних захворювань, сл≥д в≥дмовитис€ в≥д алкоголю. ÷е не означаЇ, що н≥ крапл≥ в рот, але пити потр≥бно, дотримуючись м≥ри ≥ точно не кожен день.

“акож обережно сл≥д п≥дходити ≥ до кави. ѕри великому споживанн≥ кави даЇтьс€ велике навантаженн€ на серце, тому не варто п≥дбадьорювати себе цим напоЇм по п'€ть раз≥в або б≥льше в день.

5. Ѕ≥льше рух≥в

√≥подинам≥€, малорухливий спос≥б житт€, теж негативно позначаЇтьс€ на робот≥ серц€ ≥ судин. ѕом≥рн≥ ф≥зичн≥ навантаженн€ зм≥цнюють серце ≥ п≥дтримують орган≥зм в тонус≥.

ƒотриманн€ цих нескладних правил допоможе зберегти здоров'€ серц€ ≥ довг≥ роки в≥дчувати бадьор≥сть ≥ рад≥сть житт€.


04.03.2015