„им корисне тривале грудне вигодовуванн€?
„им корисне тривале грудне вигодовуванн€?
„им корисне тривале грудне вигодовуванн€?

¬ останн≥ роки пед≥атри напол€гають на максимально тривалому грудному годуванн≥ новонароджених. ” чому ж користь тривалого грудного вигодовуванн€?

‘ах≥вц≥ з ѕ≥вн≥чно-«ах≥дного ”н≥верситету (—Ўј) встановили, що нестача грудного молока в ранньому в≥ц≥ може призвести до розвитку хрон≥чних запальних процес≥в. ќсобливо п≥двищуЇтьс€ небезпека розвитку хвороб серц€, ≥нсульту, д≥абету, ≥нвал≥дност≥. Ѕ≥льше того, ≥снуЇ ризик скороченн€ тривалост≥ житт€.

«а спостереженн€ми вчених, годуванн€ грудьми всього прот€гом трьох м≥с€ц≥в знижуЇ р≥вень —-реактивного б≥лка (CRP), в≥дпов≥дального за розвиток серцево-судинних захворювань, на 20%, прот€гом 3-6 м≥с€ц≥в - на 26,7%, прот€гом року - на 29,6%.

”часниками досл≥дженн€ стало близько 7 000 ос≥б в≥ком в≥д 24 до 32 рок≥в. « них менше половини - 44,8% - перебували на грудному вигодовуванн≥.

ќдин з автор≥в проекту, “омас ћакдейд, говорить, що даний експеримент показав, що в юнацький пер≥од у д≥тей, що народилис€ з невеликою вагою ≥ рано в≥длучених в≥д грудей, спостер≥гаютьс€ характерн≥ зм≥ни, що п≥двищують ризик розвитку серцево-судинних ≥ метабол≥чних захворювань.

÷е ще одна причина, по €к≥й медики напол€гають на годуванн≥ малюка грудним молоком, €к м≥н≥мум перш≥ п≥вроку його житт€. ѕот≥м рац≥он можна розбавл€ти п≥дход€щою дл€ грудничка протертою њжею.


03.03.2015