як допомогти очам при робот≥ за комп'ютером?
як допомогти очам при робот≥ за комп'ютером?
як допомогти очам при робот≥ за комп'ютером?

¬томлен≥ оч≥ - одна з найб≥льш поширених проблем стол≥тт€ комп'ютеризац≥њ.  оли оч≥ печуть, опухають, сльоз€тьс€, важко зосередитис€ на робот≥.  р≥м того, це не додаЇ привабливост≥ ваш≥й зовн≥шност≥. як допомогти втомленим очам?

Ўвидко й ефективно допомогти втомленим очам допоможе л≥д. «агорн≥ть к≥лька кубик≥в льоду в тканину ≥ приклад≥ть на к≥лька хвилин до очей. „ерез де€кий час неприЇмн≥ в≥дчутт€ пройдуть. јле не варто терти оч≥, що ми найчаст≥ше робимо, намагаючись зн€ти втому. “ак ми т≥льки посилимо подразненн€ слизовоњ, а також можемо заразити оч≥ €кимись бактер≥€ми. ¬загал≥ не варто ч≥пати оч≥ без особливоњ
необх≥дност≥, оск≥льки слизова оболонка - найменш захищена тканина в орган≥зм≥.

ўе один ефективний спос≥б - змазуванн€ област≥ навколо очей екстрактом очанки, €ка повинна знаходитис€ у ваш≥й аптечц≥, €кщо у вас Ї проблеми з очима.

¬с≥м в≥домий спос≥б - компреси з чайних пакетик≥в.  раще використовувати чай без будь-€ких фруктових добавок або ароматизатор≥в, п≥д≥йде €к чорний, так ≥ зелений чай. ўоб п≥дсилити ефект компресу, чайний пакетик можна попередньо охолодити в холодильнику.

ƒуже корисн≥ трав'€н≥ компреси, наприклад, з ромашки або календули. ƒопомагають також компреси з скибочок ог≥рка, з теплого або холодного молока, з тертоњ картопл≥.

ѕри тривал≥й робот≥ за комп'ютером, страждаЇ рог≥вка ока, €ка висихаЇ, що спри€Ї розвитку синдрому сухого ока. якщо оч≥ недостатньо зволожен≥, вони легко дратуютьс€, стають вразливими дл€ р≥зних ≥нфекц≥й. ўоб не допустити цього, насамперед, треба пити багато води. —л≥дкуйте також за р≥внем вологост≥ в прим≥щенн≥, використовуйте зволожувач≥ пов≥тр€ або ≥ншу кл≥матичну техн≥ку. јле €кщо ≥ це не допомагаЇ, користуйтес€ спец≥альними очними крапл€ми, €к≥ зволожують оболонку ока. —ьогодн≥ в аптеках продаютьс€ штучн≥ сльози, €к≥ забезпечують очам оптимальне зволоженн€.

якщо оч≥ втомилис€, але попереду ще багато роботи, роб≥ть перерви, даючи њм в≥дпочинок.  орисно де€кий час, в≥д≥рвавшись в≥д мон≥тора, дивитис€ на зелений кол≥р. —фокусуйте св≥й з≥р на рослинах, що знаход€тьс€ в прим≥щенн≥. «елений кол≥р - найб≥льш розслабл€ючий дл€ очей. јле €кщо рослин в к≥мнат≥ немаЇ, просто вигл€н≥ть у в≥кно, взимку можна пов≥сити еколог≥чний плакат на ст≥н≥.

—пец≥альна г≥мнастика дл€ очей також допоможе зберегти њх здоров'€ ≥ красу. Ќаприклад, напружуйте оч≥, дивл€чись в р≥зних напр€мках або робл€чи очима кола. ѕ≥сл€ кожноњ вправи рекомендуЇтьс€ в≥дпочивати з закритими очима прот€гом хвилини.

«воложити втомлен≥ оч≥ можна, ≥нтенсивно п≥дморгуючи. ” вих≥дн≥ дн≥ дозвольте своњм очам максимально в≥дпочивати.  упуйте €к≥сн≥ темн≥ окул€ри з високим р≥внем захисту в≥д сонц€.

Ќе варто забувати ≥ про загальний стан орган≥зму. ≤снуЇ безл≥ч в≥там≥н≥в, в≥д €ких залежить стан наших очей, особливо важливий лютењн. ÷е сильний антиоксидант, €кий запоб≥гаЇ дегенерац≥њ макули ≥ нав≥ть може зупинити сл≥поту. ќсобливо багато лютењну м≥ститьс€ в €годах, жовтих ≥ зелених овочах ≥ €йц€х.

28.02.2015