—обака в дом≥ захистить дитину в≥д астми
—обака в дом≥ захистить дитину в≥д астми
 —обака в дом≥ захистить дитину в≥д астми

Ѕагато батьк≥в вважають, що маленьк≥ д≥ти ≥ собака в будинку несум≥сн≥. —обача шерсть ≥ м≥кроби, принесен≥ собакою з вулиц≥, на думку дорослих, здатн≥ спровокувати у малюк≥в алерг≥чн≥ реакц≥њ аж до розвитку астми. јле американськ≥ вчен≥ в ход≥ досл≥джень прийшли до протилежноњ думки.

” ход≥ експеримент≥в вченим вдалос€ з'€сувати, що пил з будинк≥в, де живуть собаки, видозм≥нюЇтьс€. ѕопул€ц≥€ м≥кроорган≥зм≥в, що живуть в травному канал≥ зм≥нюЇтьс€, також вона знижуЇ ≥мунну реакц≥ю на найб≥льш поширен≥ алергени.

≈ксперти провели досл≥дженн€ на мишах ≥ встановили причину, по €к≥й д≥ти менше страждають в≥д астми ≥ алерг≥й, €кщо в будинку живе собака. ¬чен≥ вводили тваринам б≥лков≥ антигени ≥ стежили за реакц≥Їю в леген€х. ¬и€вилос€, що миш≥, що живуть в одному прим≥щенн≥ з собакою, почали виробл€ти в кишечнику корисн≥ бактер≥њ, що забезпечують захист дихальних шл€х≥в, на в≥дм≥ну в≥д т≥Їњ групи гризун≥в, €к≥ були незнайом≥ з собакою.

Ѕ≥льше того, експертам вдалос€ ≥дентиф≥кувати певний вид бактер≥њ стравоходу - Lactobacillus johnsonii. Ќа€вн≥сть цих бактер≥й дуже важлива в контекст≥ захисту пов≥тр€них шл€х≥в в≥д алерген≥в ≥ в≥рус≥в, що провокують розвиток респ≥раторних ≥нфекц≥й.

¬чен≥ стверджують у зв'€зку з≥ своњм в≥дкритт€м, що алерг≥чн≥ та ≥нфекц≥йн≥ захворюванн€ пов'€зан≥ не т≥льки з дихальною системою, але ≥ з шлунково-кишковим трактом ≥ загальним ≥мун≥тетом. ≤ хоч досл≥дженн€ були проведен≥ на мишах, але вчен≥ впевнен≥, що д≥ти, €к≥ контактують з собаками з народженн€, менше страждають в≥д алерг≥й ≥ астми.

” б≥льш ранн≥х досл≥дженн€ на аналог≥чну тему вчен≥ ви€вили, що пил в будинках, де живуть собаки, маЇ численне видове р≥зноман≥тт€ бактер≥й, особливо тих, що живуть в шлунково-кишковому тракт≥.

27.02.2015