Ќадлишок сну у вих≥дн≥ веде до ожир≥нн€
Ќадлишок сну у вих≥дн≥ веде до ожир≥нн€
Ќадлишок сну у вих≥дн≥ веде до ожир≥нн€

¬с≥ ми з нетерп≥нн€м чекаЇмо вих≥дних дн≥в, щоб, нарешт≥, в≥д≥спатис€ вдосталь. јле фах≥вц≥ попереджають, що люди, €к≥ занадто багато часу в≥ддають сну у вих≥дн≥, ризикують значно додати у ваз≥.

≈ксперти встановили, що Ђсоц≥альна зм≥на часових по€с≥вї, тобто р≥зниц€ в структур≥ сну у робоч≥ та вих≥дн≥ дн≥, призводить до ожир≥нн€. ¬≥дзначено також ≥ те, що чим б≥льша р≥зниц€, тим б≥льше жиру в≥дкладаЇтьс€ на тал≥њ. Ќе варто плутати з порушенн€ми добового ритму орган≥зму, €к≥ також призвод€ть до тимчасових проблем з метабол≥змом. —оц≥альна зм≥на часових по€с≥в може в≥дбуватис€ прот€гом усього житт€, що ≥ складаЇ проблему, виливаютьс€ в хрон≥чний метабол≥зм.

ўоб довести своњ припущенн€, вчен≥ вим≥р€ли зр≥ст, вагу ≥ окружн≥сть тал≥њ б≥льше 800 ос≥б.  р≥м того, випробовуван≥ здали анал≥зи на —-реактивний б≥лок (вч—–Ѕ) ≥ гл≥к≥рованний гемоглоб≥н у кров≥, б≥омаркери запаленн€ та цукрового д≥абету. ¬с≥ дан≥ пор≥внювали з результатами опитувальника, завданн€м €кого було з'€сувати тривал≥сть сну учасник≥в та њх переваги, ск≥льки њм хот≥лос€ б спати. ¬ результат≥ досл≥дники встановили, що р≥зниц€ в дв≥ години сну у вих≥дн≥ дн≥ може зб≥льшити ризик зайвоњ ваги, а також б≥омаркер≥в запаленн€ ≥ цукрового д≥абету.

“аким чином, досл≥дженн€ п≥дтвердило висновки вчених про те, що люди з сильною соц≥альною р≥зницею в час≥ п≥двищений ризик зб≥льшенн€ ≥ндексу маси т≥ла.


18.02.2015