ому загрожуЇ залежн≥сть в≥д ф≥тнесу?
 ому загрожуЇ залежн≥сть в≥д ф≥тнесу?
 ому загрожуЇ залежн≥сть в≥д ф≥тнесу?

якщо людина не любить перебувати в центр≥ уваги, позбавлена почутт€ гумору, серйозна ≥ в≥дпов≥дальна, то њй загрожуЇ дол€ Ђф≥тнес-наркоманаї.

“акий висновок зробив доктор ƒункан ћюррей з ”н≥верситету √р≥фф≥та (јвстрал≥€). ¬≥н вид≥лив дв≥ специф≥чн≥ риси, що провокують г≥пертрофований про€в схильност≥ до досконалост≥ т≥ла:

- стан занепокоЇнн€,

- замкнут≥сть ≥ ≥нтровертн≥сть.

Ѕ≥льше року ћюррей спостер≥гав за 220 кл≥Їнтами ф≥тнес-центр≥в на предмет частоти в≥дв≥дуванн€ ф≥тнес-зал≥в. —воњ висновки в≥н сп≥вставив з≥ шкалою в≥дкритост≥, сумл≥нност≥, екстраверс≥њ, в≥дпов≥дност≥ вимогам ≥ невротизма.

«а попередн≥ми результатами ви€вилос€, що люди, схильн≥ до невротизму ≥ ≥нтроверс≥њ, найб≥льш схильн≥ до залежност≥ в≥д ф≥зичних вправ, а це, в к≥нцевому п≥дсумку, може призвести до проблем з≥ здоров'€м, а також до соц≥альних проблем.

ƒо реч≥, де€к≥ люди, €к≥ усв≥домили свою залежн≥сть в≥д ф≥зкультури, але сприйн€ли це €к покликанн€, пом≥н€ли м≥сце роботи ≥ стали ≥нструкторами з ф≥тнесу. ƒе€к≥ почали св≥домо виставл€ти соб≥ обмеженн€, наприклад, не приймали дружн≥ запрошенн€ на об≥д, щоб не вжити зайвих калор≥й ≥ не втратити спортивну форму. ™ так≥ фанати ф≥тнесу, €к≥ неусв≥домлено завдають соб≥ шкоди, наприклад, додатково утеплюючись п≥д час зан€ть, щоб ≥нтенсивн≥ше пот≥ти ≥ спалювати б≥льше калор≥й.

ѕод≥бн≥ експерименти над собою можуть призвести до значноњ втрати ваги, нав≥ть до м'€зовоњ дистроф≥њ. Ќаше т≥ло, €ким би тренованим воно не було, не маЇ необмежен≥ ресурси, ≥ йому необх≥дний в≥дпочинок ≥ релаксац≥€. Ѕезперервн≥ тренуванн€ також можуть порушити харчовоњ розпор€док, що призводить €к до ф≥зичних, так ≥ до псих≥чних проблем.

¬исновок тут простий: все добре в м≥ру.