„им небезпечне весн€не сонце?
„им небезпечне весн€не сонце?
„им небезпечне весн€не сонце?

¬есна повноправно вступила у своњ права. ѕ≥сл€ довгоњ холодноњ зими так приЇмно п≥дставити обличч€ теплим сон€чним промен€м. јле медики попереджають, що весн€не сонце саме п≥дступне, а тому сл≥д з обережн≥стю приймати сон€чн≥ ванни.

ЌеприЇмний сл≥д, €кий здатне залишити травневе сонце - п≥гментн≥ пл€ми. Ќе варто забувати, що п≥сл€ зими шк≥ра ще не адаптувалас€ до сонц€, а тому потребуЇ ретельного захисту.

«а словами косметолог≥в, шк≥ру обличч€ сл≥д захищати в≥д сонц€ вже з початку березн€. « ц≥Їю метою застосовують сонцезахисн≥ окул€ри ≥ спец≥альн≥ креми з високим коеф≥ц≥Їнтом захисту. јгресивне весн€не сонце часто стаЇ винним у виникненн≥ перших зморшок. ј тривале перебуванн€ п≥д ультраф≥олетом без захисних засоб≥в сушить ≥ зневоднюЇ шк≥ру.

Ќезважаючи на те, що п≥гментн≥ пл€ми на обличч≥ ≥ т≥л≥ - насл≥док в≥кових зм≥н, з'€витис€ вони можуть ≥ в 20 рок≥в. ¬се залежить в≥д к≥лькост≥ мелан≥ну у шк≥р≥. якщо на окремих д≥л€нках мелан≥н виробл€Їтьс€ нер≥вном≥рно, то з'€вл€ютьс€ п≥гментн≥ пл€ми. √оловн≥ причини њх по€ви - гормональн≥ зм≥ни в орган≥зм≥, деф≥цит в≥там≥ну — ≥ тривале перебуванн€ на сонц≥.

ўоб з першими весн€ними промен€ми не набути непривабливу засмагу, шк≥ру сл≥д готувати з зими. ” холодну пору року нал€гайте на цитрусов≥, пийте воду з лимоном ≥ в≥там≥нн≥ комплекси. ќбов'€зково включ≥ть в рац≥он зелений лук, капусту ≥ солодкий перець. «авед≥ть звичку хоча б раз на тиждень вмиватис€ кислим молоком або молочною сироваткою. Ќавесн≥ ≥ вл≥тку протирайте обличч€ соком петрушки навп≥л з соком лимона.

¬же з березн€ за 20 хвилин до виходу на вулицю наносьте на шк≥ру обличч€ захисний крем ≥з захистом не менше SPF-20, зб≥льшуючи до л≥та до 30 ≥ нав≥ть 50 дл€ особливо чутливоњ шк≥ри.

якщо ж шк≥ра вже постраждала в≥д сонц€, то п≥зно застосовувати захисн≥ креми, в цьому випадку скористайтес€ антиоп≥ковим кремом типу Ђѕантенолї.


17.02.2015