як перестати соромитис€?
як перестати соромитис€?

—тан сором'€зливост≥ знайомий кожному з нас, але дл€ де€ких це перетворюЇтьс€ на справжн≥ тортури. ” незвичн≥й дл€ себе ситуац≥њ люди червон≥ють, втрачають здатн≥сть €сно викладати думки. «рештою, сором стаЇ справжньою перешкодою до нормального щасливого житт€. јдже в навчанн≥, на робот≥, в особистому житт≥ таким люд€м дос€гти усп≥ху дуже складно.

Ћюдина, усв≥домивши, що причиною життЇвих невдач стаЇ саме сором'€злив≥сть, часто намагаЇтьс€ поламати св≥й характер. јле перш н≥ж приступити до кардинальних д≥й, необх≥дно роз≥братис€ в причинах сором'€зливост≥.

—ором'€злив≥сть - це риса характеру, €ка з'€вл€Їтьс€ вже в дитинств≥. “ак≥ д≥ти менше сп≥лкуютьс€ з≥ своњми однол≥тками. ѕри цьому не треба плутати сором'€зливих людей з ≥нтровертами. ќстанн≥ просто не в≥дчувають потреби у сп≥лкуванн≥, а сором'€зливим д≥т€м воно необх≥дне, але вони бо€тьс€ його почати.

—ором'€злив≥сть стаЇ паталог≥чною, €кщо на таку особлив≥сть характеру накладаЇтьс€ специф≥чне вихованн€. “ак, €кщо батьки часто зупин€ють дитину, п≥дкреслюють, що вона маленька, н≥кому не ц≥кава ≥ слухати њњ н≥хто не стане, тим самим вони виробл€ють невпевнен≥сть дитини в соб≥, €ка може закр≥питис€ на все житт€.  оли сам≥ батьки замкнут≥ ≥ невпевнен≥ в соб≥ люди, висока ймов≥рн≥сть, що њхн€ дитина виросте такою ж.

ѕричиною сором'€зливост≥, кр≥м заниженоњ самооц≥нки, може бути ≥ перфекц≥он≥зм. “ак≥ люди завжди прикладають максимум зусиль, щоб все робити ≥деально ≥ бо€тьс€, що оточуюч≥ не оц≥н€ть њхню роботу по достоњнству.

ќднак в сором'€зливост≥ Ї ≥ позитивна сторона. —ором'€злив≥ люди дуже обережно вибирають оточенн€ ≥ вплинути на них не так-то просто. —ором'€зливу людину не звинуват€ть в нахабства ≥ нав'€зливост≥, а така повед≥нка багатьом ≥мпонуЇ. “акож сором'€злив≥сть гармонуЇ з добротою, ≥ агрес≥€ в повед≥нц≥ таких людей трапл€Їтьс€ вкрай р≥дко.

якщо людина не вважаЇ сором'€злив≥сть своЇю проблемою, а в≥дноситьс€ до нењ €к до особливост≥ характеру, то може стати хорошим учителем, адже њй легко буде зрозум≥ти ≥ п≥дтримати практично будь-€ку дитину. ¬≥дпов≥дними профес≥€ми дл€ таких людей стануть т≥, що пов'€зан≥ з техн≥кою, де потр≥бна гранична обережн≥сть ≥ концентрац≥€ уваги.

јле €кщо сором'€злив≥сть завдаЇ неприЇмностей, то з нею треба боротис€. ” першу чергу, необх≥дно зрозум≥ти ситуац≥њ, в €ких ви в≥дчуваЇте н≥€ков≥сть. «апиш≥ть ц≥ ситуац≥њ. –азом з тим необх≥дно навчитис€ розслабл€тис€, наприклад, за допомогою дихальноњ г≥мнастики або медитац≥њ. ѕот≥м, опинившись в одн≥й з дискомфортних ситуац≥й, потр≥бно застосувати техн≥ку розслабленн€. якщо пару раз посп≥ль вдастьс€ вийти з ситуац≥њ без збентеженн€, почервон≥нн€ ≥ стресу, вважайте, що ви на в≥рному шл€ху ≥ ваша сором'€злив≥сть поступаЇтьс€ ваш≥й впевненост≥.


16.02.2015