4 захворюванн€, €к≥ дочка може перейн€ти в≥д матер≥
4 захворюванн€, €к≥ дочка може перейн€ти в≥д матер≥
4 захворюванн€, €к≥ дочка може перейн€ти в≥д матер≥

Ќаука генетика давно шукаЇ можливост≥ запоб≥ганн€ передач≥ поганоњ спадковост≥ наступним покол≥нн€м. ” ход≥ досл≥джень св≥тов≥ вчен≥ визначили список хвороб, €к≥ передаютьс€ по ж≥ноч≥й л≥н≥њ. ‘ах≥вц≥ стверджують, що, незважаючи на те, що багато хвороб вже закладен≥ генетично, запоб≥гти њх розвиток можливо, €кщо вчасно звернутис€ за допомогою до медицини.

–ак грудей

√енетична ймов≥рн≥сть - 15%. –изик успадкувати мутуючи гени зростаЇ в тому випадку, €кщо хвороба наздогнала близьку родичку у молодому в≥ц≥. ” зв'€зку з такими показниками, в де€ких крањнах ж≥нкам, в чињх с≥м'€х були хвор≥ на рак, пропонуЇтьс€ пройти генетичне обстеженн€. „асто пац≥Їнтки, у €ких п≥дтверджуЇтьс€ на€вн≥сть мутованих ген≥в, йдуть на такий в≥дчайдушних крок €к видаленн€ молочних залоз.

ѕ≥двищуЇ ризик розвитку даного захворюванн€ також прийом гормональних препарат≥в, кур≥нн€, алкоголь. ” цьому випадку ризик отримати рак грудей у ж≥нки зростаЇ ще на 7%.

ƒепрес≥€

√енетичний зв'€зок з цим захворюванн€м становить 10-30%. Ќа розвиток депрес≥њ впливаЇ група ген≥в, €ка блокуЇ виробленн€ серотон≥ну (Ђгормону щаст€ї) у мозку. јле уникнути розвитку депрес≥њ Ї можлив≥сть, €кщо дотримуватис€ режиму в≥дпочинку, щоб не в≥дчувати втому, ≥ не зловживати спиртним.

ћ≥грень

–изик успадкувати це захворюванн€ генетично становить 70-80%. “реба в≥дзначити, що в≥дкритт€ гена, €кий викликаЇ м≥грень, в≥дбулос€ пор≥вн€но недавно.  оли цей ген неправильно працюЇ, в≥дбуваЇтьс€ пробудженн€ больових центр≥в в мозку п≥д впливом р≥зних фактор≥в навколишнього середовища (шум, алкоголь, кофењн та ≥н.)

ѕовнота

ѕо ж≥ноч≥й л≥н≥њ, кр≥м р≥зних недуг, також може передаватис€ повнота. якщо мама пампушка, то в 40% випадк≥в донька буде не худенькою, а €кщо обидва батьки не в≥др≥зн€ютьс€ струнк≥стю, то ризик повноти зростаЇ до 70%. ўоб уникнути под≥бноњ дол≥, д≥вчата з юност≥ повинн≥ привчити себе щодн€ хоча б 40 хвилин прид≥л€ти п≥шим прогул€нкам, це знизить ризик ожир≥нн€ у зр≥лому в≥ц≥ на 30%.

¬чен≥ також стверджують, що генетично передаЇтьс€ ≥ здатн≥сть до пол≥пшенн€ ф≥зичноњ форми. ¬ даному випадку генетичний зв'€зок становить 50%. «вичайно, сам≥ по соб≥ позитивн≥ зм≥ни не в≥дбудутьс€, а от за допомогою ф≥зичних вправ њх можна Ђрозбудитиї.


14.02.2015