¬≥д чого залежить бажанн€ дитини вчитис€?
¬≥д чого залежить бажанн€ дитини вчитис€?
¬≥д чого залежить бажанн€ дитини вчитис€?

¬аш малюк п≥шов у перший клас ≥ ви оч≥куЇте в≥д нього високих результат≥в у навчанн≥, адже весь дошк≥льний в≥к в≥н дивував розумом ≥ км≥тлив≥стю. јле проходить р≥к-два ≥ ви пом≥чаЇте, що т€га до навчанн€ у школ€ра слабшаЇ. ’то винен: нудна програма, недосв≥дчений учитель, л≥нь дитини?

‘ах≥вц≥ з ун≥верситету ќгайо провели досл≥дженн€, €ке показало, що прагненн€ дитини до навчанн€ багато в чому залежить в≥д батьк≥в, а точн≥ше в≥д ген≥в, успадкованих в≥д них.

ўоб п≥дтвердити ц≥ здогади, вчен≥ провели досл≥дженн€, в €кому вз€ли участь 13 тис€ч близнюк≥в ≥ дв≥йн€т в≥ком в≥д 9 до 16 рок≥в з р≥зних крањн. ¬иб≥р на близнюк≥в випав не випадково, так €к ц≥ д≥ти виховуютьс€ в одн≥й с≥м'њ ≥ вчатьс€ в одних ≥ тих же вчител≥в. ” ход≥ досл≥дженн€ експерти пор≥внювали в≥дпов≥д≥ близнюк≥в, у €ких наб≥р ген≥в ≥дентичний, з в≥дпов≥д€ми дв≥йн€т, у €ких т≥льки половина успадкованих ген≥в.

¬ результат≥ було ви€влено, що бажанн€ ≥ мотивац≥€ дитини до навчанн€ на 50% залежить в≥д генетичного фактора. ¬и€влено також ≥ те, що результати не залежали в≥д крањни ≥ в≥ку учасник≥в.

ѕри цьому, на початку досл≥дженн€ вчен≥ прогнозували, що основним фактором прагненн€ дитини до навчанн€ стане с≥м'€, вихованн€, методи навчанн€. јле пари близнюк≥в показували р≥зн≥ дос€гненн€ у навчанн≥ та бажанн€ до навчанн€.

 р≥м того, досл≥дники ви€вили м≥ж близнюкам особист≥сн≥ в≥дм≥нност≥, успадкован≥ в≥д батьк≥в ≥ багато в чому визначальний прагненн€ до навчанн€.

јле €кщо прагненн€ до навчанн€ на 50% залежить в≥д генетичного фактора, то 47% - це вихованн€ в с≥м'њ ≥ правильно п≥д≥брана методика навчанн€, а 3% - вплив навколишнього середовища.

Ќове досл≥дженн€ не говорить про те, що вчен≥ ви€вили ген Ђнавчанн€ї, але вказуЇ, що бажанн€ до навчанн€ б≥льш складний процес, €кий ще сл≥д вивчати. ≤, незважаючи на те, що зд≥бност≥ до навчанн€ наполовину залежать в≥д спадкового чинника, мотивац≥€ до навчанн€ маЇ бути присутн€ обов'€зково.

09.02.2015