як п≥д час ваг≥тност≥ справл€тис€ з судомами н≥г?
як п≥д час ваг≥тност≥ справл€тис€ з судомами н≥г?
 як п≥д час ваг≥тност≥ справл€тис€ з судомами н≥г?

¬аг≥тн≥сть - чудова пора оч≥куванн€ дива дл€ молодоњ пари. Ќа жаль, не завжди цей пер≥од проходить дл€ ж≥нки комфортно. ÷≥каве становище часто пов'€зано з р≥зними ф≥зичними неприЇмност€ми, наприклад, судомами н≥г. ћайже кожна ваг≥тна ж≥нка в≥дчуваЇ це €вище в б≥льш≥й чи менш≥й м≥р≥ ≥ знаЇ, що судоми - це досить бол€че.

¬ першу чергу, сл≥д зрозум≥ти природу цього €вища. —удоми бувають не т≥льки у ваг≥тних, а й у багатьох нав≥ть здорових людей. јле в пер≥од ваг≥тност≥ це трапл€Їтьс€ част≥ше через те, що зростаюча матка натискаЇ на нижню порожнисту вену, чим ≥ провокуЇ спазми м'€з≥в н≥г.

ѕричинами судом можуть бути також тривале перебуванн€ на ногах, незручне взутт€, висок≥ п≥дбори, сильна напруга м'€з≥в н≥г. јле найпоширен≥шою причиною Ї нестача таких м≥неральних речовин в орган≥зм≥ €к магн≥й, кал≥й, кальц≥й ≥ в≥там≥н ¬6.

—удоми п≥д час ваг≥тност≥ можуть св≥дчити також про знижений гемоглоб≥н. јнем≥€ у ваг≥тних виникаЇ найчаст≥ше через те, що ж≥нки йдуть на поводу у своњх бажань ≥ в≥дмовл€ютьс€ в≥д регул€рного ≥ правильного харчуванн€, на ранн≥х терм≥нах харчуватис€ може заважати нудота.

ƒеф≥цит кальц≥ю також може викликати судоми. Ќедол≥к цього елементу можна визначити ≥ за станом волосс€, н≥гт≥в ≥ шк≥ри.

Ќаступною причиною судом Ї варикозне розширенн€ вен. “ак €к вага ж≥нки з ростом дитини зб≥льшуЇтьс€, то зростаЇ навантаженн€ на ноги, а €кщо майбутн€ мама багато часу проводить у вертикальному положенн≥, то судом не уникнути.

як допомогти соб≥ при судомах н≥г?

якщо судома вже почалас€, то позбутис€ болю можна, пот€гнувши на себе пальц≥ н≥г. –об≥ть це пов≥льно, але сильно, пот≥м розслабте ногу ≥ повтор≥ть знову, поки б≥ль не вщухне.

 оли вам вдастьс€ усп≥шно впоратис€ з судомою, зроб≥ть легкий масаж, щоб роз≥гр≥ти м'€зи.  орисно п≥сл€ судоми трохи походити, щоб в≥дновити кровооб≥г у ногах. ўоб не допустити поверненн€ судоми, прийм≥ть горизонтальне положенн€ з п≥дн€тими ногами.

якщо запропонований спос≥б з нат€гуванн€м пальц≥в не допомагаЇ, спробуйте пощипати себе, ≥нтенсивно помасажувати або поставити ногу на холодну поверхню. ѕоекспериментуйте ≥ наступного разу ви будете знати, що вам допомагаЇ швидше за все.


08.02.2015