як уникнути каприз≥в дитини на люд€х?
як уникнути каприз≥в дитини на люд€х?
як уникнути каприз≥в дитини на люд€х?

 ожному з батьк≥в хоча б раз у житт≥ доводилос€ червон≥ти в громадських м≥сц€х за повед≥нку свого чада. якою маЇ бути реакц≥€ батьк≥в?

Ѕагато хто в≥дчуваЇ почутт€ провини, вважаючи себе поганими батьками. јле ситуац≥ю виправити це не допоможе. ј ось ваш≥ поради та допомога малюков≥ будуть ц≥лком доречн≥.

 оректувати повед≥нку дитини сл≥д, дотримуючись встановлен≥ правила.

1. ѕерш за все, постарайтес€, щоб правила повед≥нки вдома ≥ на вулиц≥ не дуже в≥др≥зн€лис€ один в≥д одного. “обто, €кщо вдома малюков≥ дозволено шум≥ти ≥ кричати, то при виход≥ на вулицю в≥н буде робити те ж саме. ѕо€сн≥ть йому, що на вулиц≥, в транспорт≥, в магазин≥ сл≥д стримувати своњ емоц≥њ.

2. ¬в≥члив≥сть. ѕрищеплювати дитин≥ вв≥члив≥сть краще в ≥гров≥й форм≥. ” цьому допоможуть ≥гри, дит€ч≥ книги, за допомогою €ких можна навчити малюка бути вв≥чливим швидко ≥ ненав'€зливо. ўоб дитина виросла вв≥чливою, ви сам≥ повинн≥ стежити за своЇю повед≥нкою.

3. Ќе можна пост≥йно обсмикувати дитину через найменш≥ пустощ≥. якщо ж хтось ≥з перехожих робить дитин≥ зауваженн€, под€куйте йому за пораду, тим не менш, дайте зрозум≥ти дитин≥, що правила щодо њњ повед≥нки встановлюЇте т≥льки ви, а не сторонн≥ люди.

4. «ауваженн€ формуйте в тактовн≥й форм≥.

5. ¬изначте Ђчар≥вне слової, €ким ви будете користуватис€, коли повед≥нка малюка вийде за рамки дозволеного. «ауваженн€ в такий форм≥ не принизить його перед ≥ншими людьми. «гадайте своњ почутт€, коли вас публ≥чно обсмикують.

6. якщо ви в≥дправл€Їтес€ з дитиною в поњздку, де його руху будуть обмежен≥, заздалег≥дь дайте њй наб≥гатис€, а також по€сн≥ть, що дал≥ њй доведетьс€ довго сид≥ти.

7. ўоб малюк не засумував, майте при соб≥ к≥лька ≥грашок.

8. якщо повед≥нка дитини завдаЇ неприЇмностей оточуючим, подумайте, €к зробити так, щоб зм≥нити ситуац≥ю, не залучаючи до цього дитин≥. Ќаприклад, €кщо у малюка брудне взутт€ ≥ в≥н бруднить пасажир≥в, просто постарайтес€ знайти ≥нше м≥сце.

9. ѕеред виходом на вулицю або перед €кимось заходом, постарайтес€ розрахувати ф≥зичн≥ можливост≥ дитини. ƒ≥ти швидко втомлюютьс€ в≥д скупченн€ народу, шуму, безл≥ч≥ транспорту. ÷е т€гне за собою капризи, дитина починаЇ втрачати самоконтроль. Ќе варто пор≥внювати свою дитину з ≥ншими, €к≥ годинами можуть кататис€ на карусел€х ≥ витримати багатогодинну виставу в цирку.


≤ завжди пам'€тайте Ч дитина насл≥дуЇ вас!


07.02.2015