ѕерев≥рити з≥р допоможе 3D-ф≥льм
ѕерев≥рити з≥р допоможе 3D-ф≥льм
ѕерев≥рити з≥р допоможе 3D-ф≥льм

ўоб перев≥рити, чи в пор€дку ваш з≥р, не обов'€зково йти до л≥кар€. ≤нод≥ самод≥агностику можна провести, сходивши в 3D-к≥нотеатр.

≈ксперти припустили, що порушенн€ б≥нокул€рного зору, особливо що маЇ в≥дношенн€ до синдрому ледачого ока, можна ви€вити в процес≥ перегл€ду 3D-ф≥льму.

 ≥нопроектор дл€ 3D-формату працюЇ за принципом чергуванн€ кадр≥в спец≥ально дл€ л≥вого ≥ правого ока окремо. —аме це ≥ викликаЇ неприЇмн≥ в≥дчутт€ у людей з порушенн€м зору, так €к мозку некомфортно таким чином сприймати сигнали в≥д зорових нерв≥в. якщо людина страждаЇ синдромом ледачого ока, вона не здатна побачити на екран≥ об'Їмне зображенн€, а це виражаЇтьс€ в неприЇмному в≥дчутт≥ ≥ нав≥ть може викликати головний б≥ль.

„асто при короткозорост≥ у дитини на одному оц≥ ≥ при нормальному зор≥ на ≥ншому, мозок не здатний видати р≥зке зображенн€, так €к при ледачому оц≥ ≥нформац≥€ передаЇтьс€ неч≥тко.

ќфтальмологи попереджають, що €кщо у дитини або дорослого при перегл€д≥ 3D-ф≥льм≥в з'€вл€Їтьс€ дискомфорт такий €к головний б≥ль, а також нездатн≥сть побачити Ђживеї зображенн€, то це повинно служити першим сигналом того, що необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-окул≥ста.

«а спостереженн€ми британських медик≥в, до 80% гл€дач≥в на сеансах в модному формат≥ в≥дчувають зм≥ну самопочутт€ при перегл€д≥ через спец≥альн≥ окул€ри. ’оча в цьому винн≥ не т≥льки окул€ри, але ≥ часта зм≥на зображенн€ - до 48 кадр≥в в секунду, що в два з половиною рази б≥льше, н≥ж у звичному телев≥з≥йному зображенн≥.

 р≥м того, при перегл€д≥ 3D-ф≥льму, мозку доводитьс€ ≥гнорувати звичн≥ в≥дт≥нки глибини. —аме тому на початку ф≥льму тривим≥рна граф≥ка здаЇтьс€ не зовс≥м правильною. ѕри виход≥ на €скраве св≥тло п≥сл€ зак≥нченн€ сеансу може нав≥ть статис€ дезор≥Їнтац≥€ у простор≥.

—учасна технолог≥€ 3D може викликати так≥ поб≥чн≥ €вища:

- головний б≥ль,

- запамороченн€,

- нудоту,

- дезор≥Їнтац≥ю,

- м'€зовий тик.

« ц≥Їњ причини тривим≥рна граф≥ка повинна бути обмежена дл€ д≥тей до 1-2 раз≥в на м≥с€ць, а дл€ 6-р≥чних д≥тей ≥ зовс≥м заборонена.

Ѕ≥льш чутливими до таких поб≥чних ефект≥в Ї люди, €ких закачуЇ в автомоб≥л€х, в л≥таках ≥ на корабл€х.  р≥м того, про€вл€ти обережн≥сть до 3D потр≥бно люд€м з малими судорожними нападами, косоок≥стю, астигматизмом, а також л≥тн≥м ≥ ваг≥тним.


25.01.2015