“ривале сид≥нн€ провокуЇ р≥зн≥ захворюванн€
“ривале сид≥нн€ провокуЇ р≥зн≥ захворюванн€
 “ривале сид≥нн€ провокуЇ р≥зн≥ захворюванн€

ѕро шкоду сид€чого способу житт€ в≥домо давно. Ќещодавно фах≥вц≥ довели, що тривале проведенн€ часу на диван≥, в кр≥сл≥ або на ст≥льц≥ забираЇ у людини ц≥л≥ роки житт€. ѕричому тривала нерухом≥сть шкодить, незалежно в≥д того, €к людина проводить решту часу, ≥ може призвести до важких захворювань.

‘ах≥вц≥ з харчуванн€ проанал≥зували п≥дсумки обширного попул€ц≥йного досл≥дженн€, проведеного в јвстрал≥њ. ” досл≥дженн≥ вз€ло участь б≥льше 267 тис. чолов≥к в≥ком 45 рок≥в ≥ старше. ¬ опитуванн≥ з'€совували ступ≥нь ф≥зичноњ активност≥ учасник≥в, а також час, €кий кожен день проводитьс€ в сид€чому положенн≥. ќц≥нюючи €к≥сть житт€ ≥ р≥вень здоров'€ австрал≥йц≥в, бралис€ до уваги так≥ фактори €к в≥к, ≥ндекс маси т≥ла, дох≥д, осв≥та, с≥мейний статус, кур≥нн€ ≥ т. п.

” ход≥ досл≥дженн€ ви€вилос€, що т≥, хто мало сидить, були б≥льш здоровими на 13%, кр≥м того, на 13% було оц≥нено вище €к≥сть њхнього житт€ в пор≥вн€нн≥ з тими, хто сидить багато.

Ћ≥кар≥ попереджають, що тривале сид≥нн€ призводить безпосередньо до застою м'€з≥в, а це Ї одн≥Їю з головних причин хвороб спини. “акож п≥д час сид≥нн€ в орган≥зм≥ спов≥льнюютьс€ обм≥нн≥ процеси.

ўе ран≥ше вчен≥ з'€сували: чим б≥льше людина сидить, тим вище у нењ ризик ожир≥нн€, серцево-судинних захворювань, д≥абету ≥ передчасноњ смерт≥. ¬ даний час медики з'€совують, €к впливаЇ тривале сид≥нн€ на тиск, ≥ндекс маси т≥ла ≥ р≥вень холестерину. ≈ксперти запропонували скоротити час сид≥нн€ на практиц≥ у людей розумовоњ прац≥. ѕричому, зробити це, на њхню думку, досить просто: потр≥бно просто сконструювати столи, за €кими можна ≥ сид≥ти, ≥ сто€ти. “акими столами можна було б обладнати оф≥си, студентськ≥ аудитор≥њ, класи в школах.


21.01.2015