„ому ми забуваЇмо своЇ дитинство?
„ому ми забуваЇмо своЇ дитинство?
„ому ми забуваЇмо своЇ дитинство?

ƒитинство - прекрасна, щаслива пора. як часто ми мр≥Їмо знову перенестис€ в ранн≥ роки свого житт€, пригадати детал≥ ≥ в≥дчутт€ тих рок≥в. ќднак з жалем пом≥чаЇмо, що багато чого призабули, а з роками картинки стають все б≥льш розмитими ≥ забуваютьс€ зовс≥м. „ому так в≥дбуваЇтьс€?

¬чен≥ вважають, що нейрони головного мозку, €к≥ утворюютьс€ занов, стирають найперш≥ спогади людини.

ƒо таких висновк≥в вчен≥ д≥йшли в ход≥ експерименту над гризунами. “варинам штучно п≥двищували утворенн€ нових нейронних кл≥тин, що ≥нтегруютьс€ в г≥покамп - область головного мозку, пов'€зана з формуванн€м пам'€т≥.

–ан≥ше вважалос€, що нов≥ нейрони позитивно впливають на пам'€ть, але дан≥ досл≥дженн€ вразили вчених. ¬и€вилос€, що нов≥ кл≥тини зм≥нюють схему нейронних зв'€зк≥в г≥покампу, що призводить до руйнуванн€ ≥нформац≥њ, €ка збер≥гаЇтьс€ в них.

Ќайб≥льш активно процес утворенн€ нових нейрон≥в в≥дбуваЇтьс€ на етап≥ пренатального розвитку. “ому у зв'€зку з нейрогенезом маленьк≥ д≥ти не пам'€тають своњ ранн≥ спогади. ¬чен≥ стверджують, що високий р≥вень нейрогенеза в г≥покамп≥ несум≥сний з пост≥йною пам'€ттю.

≤ хоч ≥ мишен€та, ≥ людськ≥ немовл€та здатн≥ збер≥гати спогади, але вони стираютьс€ при розвитку нейронних зв'€зк≥в.  р≥м того, автори досл≥дженн€ пов'€зують по€ву довгострокових спогад≥в у дитини з формуванн€м ≥ розвитком мовленн€. ѕриблизно в цей же час в г≥покамп≥ спов≥льнюЇтьс€ процес створенн€ нових нейрон≥в.