„и можна позбутис€ пап≥ломи?
„и можна позбутис€ пап≥ломи?
„и можна позбутис€ пап≥ломи?

 оли на т≥л≥ з'€вл€ютьс€ новоутворенн€, це завжди неприЇмно. ќсобливо часто можна зустр≥ти пап≥лом - утворенн€ на шк≥р≥ або слизових оболонках, викликане в≥русом пап≥ломи людини. “ак≥ нарости можуть не просто непривабливо вигл€дати, але також доставл€ють в≥дчутний дискомфорт людин≥.

ѕап≥ломи можуть з'€витис€ на будь-€к≥й частин≥ т≥ла. якщо ж вона виникла на пов≥ц≥, то стаЇ справжн≥м ворогом, особливо дл€ ж≥нок. Ѕ≥льш того, дл€ прекрасноњ стат≥ така проблема може стати не просто нерозв'€зною, але нав≥ть шокувати. ћало того, що пап≥лома псуЇ зовн≥шн≥й вигл€д, так може бути ще й болючою.

–озп≥знати пап≥лому не важко. ¬она вигл€даЇ €к др≥бний шорсткий нар≥ст, схожий на бородавку, €кий кр≥питьс€ до пов≥ка невеликоњ н≥жкою. Ќа пов≥ках пап≥ломи р≥дко бувають плоскими.

ѕап≥лома не буваЇ абсолютно гладкою, на дотик вона завжди трохи шорстка, а за структурою нагадуЇ цв≥тну капусту. Ќайчаст≥ше вона складаЇтьс€ з дек≥лькох др≥бних вузлик≥в.

ѕап≥ломов≥рус передаютьс€ побутовим або статевим шл€хом, але ≥нод≥ дл€ зараженн€ достатньо рукостисканн€ з нос≥Їм в≥русу.

ƒо про€ву хвороби з моменту зараженн€ може пройти досить великий пер≥од часу, так €к в спок≥йному стан≥ в≥рус може знаходитис€ досить довго.

”чен≥ до наших дн≥в не встановили точних причин пробудженн€ пап≥ломов≥русу, але вважають, що факторами ризику Ї:

- переохолодженн€ орган≥зму;
- стресов≥ ситуац≥њ;
- перевтома;
- ослабленн€ ≥мунноњ системи.

—татистика показуЇ, що пап≥ломи част≥ше виникають у людей старше 30 рок≥в, адже з роками ≥мунна система слабшаЇ. –ан≥ше вважалос€, що виникненню пап≥лом част≥ше схильн≥ л≥тн≥ люди ≥з зайвою вагою. јле сьогодн≥ захворюванн€ Ђпомолодшалої.

Ћ≥куванн€ пап≥ломи

якщо на стол≥тт≥ з'€вилас€ пап≥лома, то це вже повинно стати приводом дл€ занепокоЇнн€, оск≥льки ≥снуЇ ризик њњ контакту безпосередньо з оком. “ому в≥зит до л≥кар€ повинен бути обов'€зковим п≥сл€ ви€вленн€ захворюванн€.

Ќа першому етап≥ д≥агностики фах≥вець призначить анал≥зи, що дозвол€ють визначити тип в≥русу, пот≥м п≥дбере комплексне л≥куванн€ ≥ направить на видаленн€ пап≥ломи, €кщо це буде можливим.

як≥ заходи вжити при ви€вленн≥ пап≥ломи?

- Ќе можна самост≥йно видал€ти пап≥лом на пов≥ц≥.

- ѕостарайтес€ уникати можливих м≥кроушкоджень пов≥к, щоб не дати пап≥ломи поширитис€.

- «м≥цнюйте ≥мунну систему.

- Ќе в≥дкладайте в≥зит до л≥кар€.

¬идаленн€ пап≥лом на пов≥ках в≥дбуваЇтьс€ так само, €к коагул€ц≥€ небажаних родимок або бородавок.

ћетоди видаленн€ пап≥лома

¬ даний час ≥снуЇ дек≥лька пор≥вн€но безбол≥сних способ≥в видаленн€ папп≥лом на пов≥ках очей:

- лазерна коагул€ц≥€,
- кр≥одеструкц≥€,
- електрокоагул€ц≥€.

 ожен з метод≥в Ї ефективним, а пер≥од реаб≥л≥тац≥њ в≥дбуваЇтьс€ досить швидко.

05.01.2015