√армон≥€ душ≥ ≥ т≥ла гарантуЇ здоров'€
√армон≥€ душ≥ ≥ т≥ла гарантуЇ здоров'€
√армон≥€ душ≥ ≥ т≥ла гарантуЇ здоров'€

як де€ким люд€м вдаЇтьс€ залишатис€ здоровими нав≥ть у лют≥ морози ≥ нест≥йке м≥жсезонн€? ¬се просто - вони живуть в гармон≥њ з собою.

—аме гармон≥йн≥ в≥дносини душ≥ ≥ т≥ла допомагають уникати хвороб. як часто ми говоримо: Ђ”с≥ хвороби в≥д нерв≥вї. ≤ це не просто крилатий висл≥в, медицина придумала спец≥альний терм≥н дл€ такого €вища - психосоматика.

¬же давно доведено, що багато хвороб - насл≥дки стрес≥в ≥ переживань. Ќегативн≥ емоц≥њ ослаблюють ≥мунну систему, робл€ть орган≥зм б≥льш уразливим дл€ хвороб. Ѕудь-€ке емоц≥йне переживанн€ в≥дбиваЇтьс€ на внутр≥шн≥х органах або частинах нашого т≥ла.

ѕсихосоматика грунтуЇтьс€ на простому механ≥зм≥ психолог≥чного захисту. ÷е свого роду вит≥сненн€. ” житт≥ кожного з нас пер≥одично трапл€ютьс€ неприЇмност≥, про €к≥ ми вол≥Їмо забути. ÷е можуть бути проблеми в р≥зних сферах житт€: м≥жособист≥сне сп≥лкуванн€, недос€гнута мета, незд≥йснен≥ мр≥њ, пригн≥чен≥ емоц≥њ. Ќайчаст≥ше ми не намагаЇмос€ нав≥ть проанал≥зувати що в≥дбуваЇтьс€, що призводить до вит≥сненн€ - проблеми Ђскупчуютьс€ї на ф≥зичному р≥вн≥, на р≥вн≥ т≥ла ≥ ф≥зичного болю.

якщо ви страждаЇте в≥д порушень травноњ системи, в≥д виразки або гастриту, ц≥лком ≥мов≥рно, що ц≥ хвороби стали психосоматичними реакц≥€ми на п≥двищений р≥вень стресу. ” декого в пер≥од стресу або депрес≥њ загострюютьс€ шк≥рн≥ захворюванн€, а у когось починаютьс€ бол≥ в спин≥. ¬ останньому випадку, наприклад, ви можете звинувачувати незручний диван або малорухливий спос≥б житт€. Ќасправд≥ вам просто не вистачаЇ п≥дтримки близьких людей. ≤ зовс≥м не обов'€зково, що п≥дтримки мало, але вам њњ не вистачаЇ, ≥ ви нав≥ть соб≥ в цьому не з≥знаЇтьс€. як результат, проблема намагаЇтьс€ достукатис€ до св≥домост≥ через ф≥зичний б≥ль.

ѕсихолог≥€ навчилис€ по психосоматиц≥ визначати багато проблем. “ак, головн≥ бол≥, €к правило, Ї ознакою страху ≥ невпевненост≥, а також зайвоњ самокритики. ћ≥гренню страждають занадто драт≥влив≥ ≥ люди, що прагнуть до досконалост≥. “≥, хто часто думаЇ про грошову проблем≥, €к правило, в≥дчувають б≥ль ≥ дискомфорт у попереку.

ƒо реч≥, травми, удари ≥ садна - не завжди випадков≥сть. ¬они теж сигнал≥зують про необх≥дн≥сть спокою ≥ в≥дпочинку.

«вичайно, не кожну хворобу можна вил≥кувати Ђсамокопанн€мї. ¬≥зит до л≥кар€ часто буваЇ необх≥дний. јле €кщо наступного разу у вас щось заболить без видимоњ причини, не кидайтес€ в≥дразу до аптечки за р€т≥вною п≥гулкою. ѕросто запитайте у себе: чому в мене болить? ¬≥дпов≥дь шукайте не т≥льки в ф≥зичному стан≥ свого т≥ла, але також проанал≥зуйте душевний ≥ емоц≥йний настр≥й.


02.01.2015