7 крок≥в до п≥двищенн€ самооц≥нки
7 крок≥в до п≥двищенн€ самооц≥нки
7 крок≥в до п≥двищенн€ самооц≥нки

Ќормальна самооц≥нка - запорука усп≥шного житт€. Ќа жаль, б≥льш≥сть людей в т≥й чи ≥нш≥й м≥р≥ страждають в≥д заниженоњ самооц≥нки.

Ќевпевнен≥ в соб≥ люди, у €ких занижена самооц≥нка, дуже трепетно ​​ставл€тьс€ до того, €к њх сприймають оточуюч≥. якщо таку людину п≥дтримувати ≥ п≥дбадьорювати, то у нењ все може налагодитьс€ у житт≥. јле €кщо така п≥дтримка в житт≥ в≥дсутн€, то людина не просто не дос€гне поставлених ц≥лей, а й запросто перетворитьс€ на невдаху ≥ буде сприймати себе €к марн≥сть.

ўо допомагаЇ у п≥двищенн≥ самооц≥нки?

1. Ѕлизьк≥ люди ≥ друз≥. —амооц≥нка формуЇтьс€ у людини в ранньому дитинств≥, а саме з 3 до 6 рок≥в. “обто в школу приходить вже ц≥лком сформована особист≥сть, €ка вм≥Ї себе ц≥нувати, об'Їктивно сприймаЇ своњ сили ≥ зд≥бност≥. Ќа цьому початковому етап≥ руку до формуванн€ самооц≥нки прикладають батьки. якщо у дитини занижена самооц≥нка - це багато в чому вина батьк≥в, њх неправильного вихованн€. якщо ви в≥дчуваЇте, що ваша самооц≥нка занижена, не варто звинувачувати т≥льки себе.

2. ”св≥домленн€, що звинувачувати когось - це не вих≥д. «валивши всю вину на ≥нших, ви не вир≥шите ≥снуючу проблему. ” дитинств≥ з вами могло статис€ все що завгодно, але тепер ви доросла людина ≥ т≥льки ви сам≥ несете в≥дпов≥дальн≥сть за свою долю. ¬се, що вам потр≥бно, - прийн€ти р≥шенн€ про необх≥дн≥сть зм≥нитис€ ≥ д≥€ти.

3. ”св≥домленн€, що люди ≥з заниженою самооц≥нкою не можуть оц≥нювати себе адекватно. ¬ашу думку про себе ви повн≥стю складаЇте з думки оточуючих вас людей. јле це в корен≥ неправильно. Ќеможливо все житт€ комусь або чомусь в≥дпов≥дати ≥ кожну хвилину бо€тис€ Ђвпасти в бруд обличч€мї. ƒопомогти сформувати про себе адекватну думку допоможуть близьк≥ та друз≥, але т≥льки справжн≥ друз≥, €к≥ щиро бажають вам добра, €к≥ не стануть брехати ≥ лицем≥рити. ƒруз≥ допоможуть вам з'€сувати своњ сильн≥ ≥ слабк≥ сторони.

4. «'€сувавши сильн≥ сторони, починайте розвивати њх. ј ось на слабких не варто зациклюватис€. ѕам'€тайте, ≥деальних людей не ≥снують ≥ ви не вин€ток. ¬ч≥тьс€ поважати себе за те, що ви вм≥Їте, а €кщо щось не виходить, ставтес€ до цього з гумором.

5. ƒозвол€йте соб≥ помил€тис€.  ожна людина маЇ право на помилку. ≤ €кщо щось зроблено не правильно, не треба робити з цього вселенську трагед≥ю. √оловне прагнути вчасно все виправити.

6. Ќе намагайтес€ подобатис€ вс≥м. ” вашому оточенн≥ напевно Ї люди, налаштован≥ до вас недружелюбно, €к≥ упереджено до вас ставл€тьс€. јле нехай це буде њхньою проблемою. ўоб ц≥ люди не говорили про вас, њх слова не повинн≥ вас зач≥пати. Ќамагайтес€ б≥льше сп≥лкуватис€ з тими, хто вас ц≥нуЇ ≥ поважаЇ.

7. якщо причиною заниженоњ самооц≥нки Ї €к≥сь ф≥зичн≥ особливост≥, навчитьс€ в≥дчувати себе не збитковою, а ун≥кальною людиною. Ќайб≥льш оптим≥стично налаштован≥ люди своњ ф≥зичн≥ вади вм≥ють перетворити на переваги. ¬ч≥тьс€ у них.