” чому небезпека судин, €к≥ луснули?
” чому небезпека судин, €к≥ луснули?
” чому небезпека судин, €к≥ луснули?

—удини, €к≥ луснули на ногах, стають неприЇмним в≥дкритт€м, особливо дл€ ж≥нок. ≤ нав≥ть €кщо не турбують больов≥ в≥дчутт€, поставитис€ до проблеми треба серйозно.

—удина може лопнути в будь-€к≥й частин≥ ноги: в стегновоњ, голеностоп≥, в кол≥н≥. Ќайчаст≥ше ц€ проблема стосуЇтьс€ ж≥нок. јле неприЇмн≥сть в тому, що лопнувшу судину - це не т≥льки естетичний дискомфорт, але ≥ сигнал про початок варикозноњ хвороби.

якщо лопаютьс€ найдр≥бн≥ш≥ судини - кап≥л€ри, розташован≥ б≥л€ поверхн≥ шк≥ри, то утворюЇтьс€ характерна Ђс≥ткаї. як правило, н≥€кого болю при цьому людина не в≥дчуваЇ, н≥€ких незручностей це не доставл€Ї, кр≥м естетичного дискомфорту. « одного боку, це добре, а з ≥ншого - не дуже, так €к в≥дсутн≥сть болю призводить до того, що б≥льш≥сть людей намагаютьс€ не звертати увагу на лопнули судини, а тому можуть запустити розвиток варикозноњ хвороби.

 оли лопаЇтьс€ невелика вена, утворюЇтьс€ синець. „асто в≥н болить, ≥нод≥ сильно, особливо при дотику.

якщо пошкоджуЇтьс€ велика вена, а тим б≥льше артер≥€, в≥дбуваЇтьс€ значне внутр≥шн≥й крововилив, що вже небезпечно дл€ житт€. ќсновн≥ симптоми - великий синець в м≥сц≥ розриву, сильний безперервний б≥ль, загальна слабк≥сть ≥ бл≥д≥сть шк≥рних покрив≥в. ÷€ ситуац≥€ критична ≥ вимагаЇ негайно накласти джгут вище м≥сц€ пошкодженн€, потерп≥лого сл≥д €комога швидше доставити в медичний заклад.

ѕричин ламкост≥ судин багато:

- п≥двищен≥ навантаженн€ на ноги,
- спадкова схильн≥сть,
- нестача в≥там≥н≥в (особливо — ≥ ––),
- травми, обмороженн€,
- початок варикозноњ хвороби ≥ т. п.

” ж≥нок ламк≥сть судин часто виникаЇ через зм≥ни в склад≥ гормон≥в, €к≥ викликаЇ ваг≥тн≥сть або де€к≥ г≥неколог≥чн≥ захворюванн€.

—т≥нки судин можна зм≥цнити ≥ зробити б≥льш еластичними за допомогою прийому в≥там≥н≥в — ≥ ––. “акож треба зменшити навантаженн€ на ноги, робити масаж ≥ скипидарн≥ ванни, примочки з насто€ми календули ≥ ромашки.

јле в будь-€кому випадку необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-флеболога ≥ ендокринолога. ∆≥нкам обов'€зково треба в≥дв≥дати ще й г≥неколога.

26.12.2014