„и миЇте ви руки п≥сл€ туалету?
„и миЇте ви руки п≥сл€ туалету?
„и миЇте ви руки п≥сл€ туалету?

¬чен≥-медики вже давно говор€ть, що багатьох ≥нфекц≥йних захворювань можна було б уникнути, €кби люди част≥ше мили руки.

ƒосл≥дженн€ показало, що кожна п'€та людина не обт€жуЇ себе митт€м рук п≥сл€ туалету. 10% вважають достатн≥м просто сполоснути пальц≥, а менше 40% витрачають на це менше 10 секунд. “акож вчен≥ з'€сували, що в середньому люди миють руки 3-5 раз≥в на день при рекомендованих 8-10 раз≥в.

≈ксперти з'€сували, що г≥рше стежать за г≥г≥Їною чолов≥ки, €кий використовують мило в два рази р≥дше. ’оча кожен п'€тий з них вол≥Ї уникати громадського транспорту, уникаючи м≥кроб≥в. « ц≥Їњ ж причини люди бо€тьс€ громадських туалет≥в, дверних ручок, ручок зливу води.

÷≥каво, що ц≥ причини не зупин€ють 10% оф≥сних прац≥вник≥в, €к≥ сид€ть в туалет≥, щоб вийти в ≥нтернет з телефону. “ак, 5% читають там документи. ÷€ звичка поширюЇ ризик патоген≥в по оф≥су.

„исленн≥ досл≥дженн€ показали, що хвороботворн≥ м≥кроби знаходили на самих р≥зних поверхн€х, включаючи нав≥ть кубики льоду ≥ сумки з супермаркет≥в.

‘ах≥вц≥ рекомендують мити руки теплою водою з милом або антибактер≥альним засобом прот€гом 20 секунд. јле б≥льш≥сть людей удв≥ч≥ скорочують цей час. як показують лабораторн≥ досл≥дженн€, у середньостатистичноњ людини на долон€х знаходитьс€ б≥льше 10 млн. бактер≥й. ƒотриманн€ правил г≥г≥Їни дозволить знизити ризик смертельноњ небезпеки д≥арењ майже на 50%.


25.01.2015