√ормональн≥ сплески впливають на пот€г до шоп≥нгу
√ормональн≥ сплески впливають на пот€г до шоп≥нгу
√ормональн≥ сплески впливають на пот€г до шоп≥нгу

¬≥домо, що гормональн≥ коливанн€ впливають на настр≥й ≥ повед≥нку ж≥нок. Ќещодавно вчен≥ ви€вили, що гормони, €к≥ в≥дпов≥дають за менструальний цикл, впливають на схильн≥сть до шоп≥нгу.

ѕрофесор в област≥ маркетингу √ад —аад в Ўкол≥ ƒжона ћолсон пров≥в експеримент, щоб встановити зв'€зок м≥ж гормональними вибухами ≥ шоппогол≥ей. ¬≥н попросив 59 ж≥нок у щоденнику вести докладний обл≥к, €к вони стежать за собою, що купують ≥ €к харчуютьс€ прот€гом м≥с€ц€. ќкремо учасниц€м було потр≥бно пов≥домл€ти про в≥дв≥дуванн€ пл€ж≥в ≥ сол€р≥њв ≥ споживанн€ калор≥йноњ њж≥.

¬ результат≥ досл≥дженн€ було встановлено, що п≥д час фертильноњ фази менструального циклу (з 8 по 15 день циклу), ж≥нки б≥льше прид≥л€ють уваги зовн≥шньому вигл€ду. ¬они част≥ше купують од€г, чим намагаютьс€ посилити власну приваблив≥сть. јдже саме в ц≥ дн≥ п≥двищуЇтьс€ в≥рог≥дн≥сть зачатт€.

÷≥ ж психолог≥чн≥ ≥ ф≥з≥олог≥чн≥ механ≥зми змушують ж≥нок споживати продукти, що спри€ють зачаттю п≥д час фертильноњ фази циклу. “реба зауважити, що апетит п≥д час фертильноњ фази взагал≥-то дещо знижуЇтьс€, а дос€гаЇ п≥ку в лютењнов≥й фаз≥ (приблизно на 16-й день циклу). ” цей пер≥од ж≥нки споживають менше калор≥й, так €к не налаштован≥ на секс ≥ запл≥дненн€.

Ќа думку вчених, результати досл≥дженн€ допоможуть представниц€м прекрасноњ стат≥ приймати б≥льш усв≥домлен≥ р≥шенн€, €к≥ стосуютьс€ њх витрат. ∆≥ноча природа така, що змушуЇ купувати щось новеньке ≥ поњсти чогось смачненького. јле знаючи про те, що ними керуЇ б≥олог≥€, ж≥нки зможуть встановити контроль над своњм житт€м.


17.12.2014