√≥пертон≥€ небезпечн≥ша дл€ ж≥нок, н≥ж дл€ чолов≥к≥в
√≥пертон≥€ небезпечн≥ша дл€ ж≥нок, н≥ж дл€ чолов≥к≥в
√≥пертон≥€ небезпечн≥ша дл€ ж≥нок, н≥ж дл€ чолов≥к≥в

Ќебезпека п≥двищеного тиску пол€гаЇ в тому, що орган≥зм починаЇ працювати в напруженому режим≥. якщо тиск часто починаЇ в≥дхил€тис€ в≥д норми (120/80 мм рт.ст.), то мова йде про розвиток г≥пертон≥њ. ѕ≥дступн≥сть хвороби в тому, що на перших порах вона може проходити безсимптомно, але дл€ здоров'€ вже становить загрозу.

¬ першу чергу, при г≥пертон≥њ страждаЇ серце. …ому доводитьс€ працювати в напруженому режим≥, так €к воно змушене качати кров по звужених судинах. ÷е призводить до швидкого зношуванн€ ст≥нок серц€, що п≥двищуЇ ризик виникненн€ ≥нфаркту.

ЌедавнЇ досл≥дженн€ показало, що п≥двищений тиск б≥льш небезпечно дл€ ж≥нок, н≥ж дл€ чолов≥к≥в.

јмериканськ≥ досл≥дники в≥дзначили, що приблизно 30% дорослого населенн€ планети мають п≥двищений тиск, €кий з часом веде до ≥нфаркт≥в ≥ ≥нсульт≥в.

‘ах≥вц≥ кажуть, що ран≥ше в медичних колах вважалос€, що високий тиск однаково небезпечний дл€ обох статей. јле в результат≥ досл≥джень вчених ц€ думка була спростована.

”часниками досл≥дженн€ стали 100 чолов≥к≥в ≥ ж≥нок старше 53 рок≥в, що страждали серйозними захворюванн€ми, в тому числ≥ ≥ г≥пертон≥Їю. „ерез де€кий час спостережень вчен≥ ви€вили, що серед ж≥нок з високим тиском захворюванн€ судин були заф≥ксован≥ на 40% част≥ше, н≥ж у чолов≥к≥в.

ѕоки що вчен≥ не можуть дати точне по€сненн€ такому €вищу. ўоб дати в≥дпов≥дь на питанн€, в чому причина таких в≥дм≥нностей, вони мають нам≥р продовжити своњ спостереженн€.


13.12.2014