—учасн≥ ≥грашки небезпечн≥ дл€ дит€чого здоров'€
—учасн≥ ≥грашки небезпечн≥ дл€ дит€чого здоров'€
 —учасн≥ ≥грашки небезпечн≥ дл€ дит€чого здоров'€

 оли в будинку з'€вл€Їтьс€ дитина, дивним чином весь прост≥р наповнюЇтьс€ дит€чими речами, а особливо батьки хочуть здивувати малюка новими ≥грашками. ”см≥шка ≥ см≥х дитини - щаст€ дл€ батьк≥в. —аме тому п≥дн€ти настр≥й карапузов≥ намагаютьс€ вс€кими доступними способами, найпрост≥ше - новими ≥грашками. јле при вибор≥ ≥грашок сл≥д звертати увагу на њх €к≥сть, так €к де€к≥ матер≥али, з €ких зроблен≥ забавн≥ зайчики, ведмедики ≥ кошен€та можуть негативно в≥дбитис€ на здоров'њ дитини.

ќсобливу небезпеку становл€ть м'€к≥ ≥грашки, особливо, €кщо виробник нев≥домий. ѕри куп≥вл≥ ≥грашки обов'€зково подив≥тьс€ етикетку. ¬ажливо знати, де виготовлено вир≥б, з €кого матер≥алу. ƒуже важливо перев≥рити на ≥грашц≥ симетр≥ю деталей: чи м≥цно тримаютьс€ н≥с, оч≥ ≥ ≥нш≥ др≥бн≥ частини.

ƒосл≥джуйте запах ≥грашки - чи немаЇ сильного х≥м≥чного запаху, адже синтетичн≥ матер≥али можуть викликати серйозну алерг≥чну реакц≥ю.

якщо вас все влаштувало в ≥грашц≥ ≥ ви принесли њњ додому, не забувайте кожн≥ два тижн≥ очищати нових Ђмешканц≥вї в≥д пилу, але прати ≥ прасувати не варто.

ќсоблива тема - ≥грашки з ѕ¬’. ѕол≥в≥н≥лхлорид - небезпечна речовина, тим не менш, його часто використовують дл€ виготовленн€ ≥грашок. јле €к по€снити це малюков≥, €кий любить пхати все нове в рот ? ѕроблема пол€гаЇ так само в тому, що на ≥грашках ≥з ѕ¬’ часто в≥дсутнЇ маркуванн€, ≥ д≥знатис€, з €кого вони матер≥алу складно. –озп≥знати можна за такими ознаками: безпечна пластмаса - тверда ≥ холодна, але €кщо ≥грашка на дотик тепла ≥ м'€ка, то, на жаль, це ѕ¬’.

Ќайбезпечн≥ш≥ ≥грашки - виготовлен≥ з натуральних матер≥ал≥в - дерева, тканини, пол≥проп≥лену. јле ось у м'€ких ≥грашок симпатичн≥ мордочки майже завжди виготовлен≥ з ѕ¬’.

якщо ж у вас все-таки з'€вилас€ така ≥грашка, ≥ дитина облюбувала њњ, не допускайте, щоб вона пхала њњ в рот. якщо д≥вчинка часто ц≥луЇ свою улюблену л€льку, то п≥двищуЇтьс€ ймов≥рн≥сть, що в≥дсутн≥сть у нењ в майбутньому власних д≥тей, а всьому виною стане високий вм≥ст в л€льц≥ фталат≥в.

ѕо можливост≥ м≥н≥м≥зуйте дит€ч≥ приналежност≥ (≥грашки, пенали, обкладинки, ручки), зроблен≥ з ѕ¬’. “им часом багато д≥тей так любл€ть гризти ручку...


10.12.2014