ѕравець можливий ≥ в наш≥ дн≥
ѕравець можливий ≥ в наш≥ дн≥
ѕравець можливий ≥ в наш≥ дн≥

„и можливо у€вити соб≥ дитинство без саден, подр€пин ≥ розбитих кол≥н? ’≥ба ви, будучи маленьким, не отримували оп≥к≥в, що не розбивали лоби або вас не др€пала к≥шка? ¬с≥ ц≥ напаст≥ - нев≥д'Їмна складова дит€чих рок≥в. Ќе застрахован≥ в≥д под≥бних неприЇмностей ≥ доросл≥. ” той же час при отриманн≥ таких м≥кротравм завжди треба пам'€тати про проф≥лактику правц€, €кий може призвести до летального результату. ≤ хоч л≥куванн€ правц€ ≥снуЇ, але воно не вс≥м допомагаЇ.

ѕравець - хвороба ≥нфекц≥йного характеру. «будник правц€ живе в грунт≥, але любить так≥ умови, коли в≥дсутн≥й доступ кисню. —аме тому правець найчаст≥ше вибираЇ чорнозем.

ѕравець потрапл€Ї в орган≥зм через рани, причому вони повинн≥ бути з Ђкишенеюї, глибок≥.

ѕрийн€то вважати, що правець Ї Ђхворобою босих н≥гї, проте в≥н може виникнути ≥ при обмороженн€х, оп≥ках, пролежн€х.

” наш≥ дн≥ ≥снуЇ маса способ≥в знезаразити отриману в результат≥ травми рану. ѕроте все одно ≥снуЇ ймов≥рн≥сть, що батьки вчасно не звернутьс€ до травмпункту з €коњ-небудь причини.

ўо станетьс€, €кщо збудник правц€ потрапить в рану? ÷ей хвороботворний орган≥зм проникаЇ в системи та органи, де виробл€Ї токсин, д≥€ €кого ≥ призводить до небезпечного стану. √оловна небезпека правцевого токсину - в≥н викликаЇ Ђзакам'€н≥нн€ м'€з≥вї. ѕри останн≥й стад≥њ правц€ людина нагадуЇ нерухомий стовп, тому що вс≥ його м'€зи скут≥.

ѕ≥дступн≥сть правц€ так само в тому, що в≥н може про€вити себе через к≥лька м≥с€ц≥в п≥сл€ зараженн€. ѕершою його ознакою Ї тризм жувальноњ мускулатури. « часом д≥€ токсину опускаЇтьс€ нижче по т≥лу, пошкоджуючи д≥афрагму ≥ м≥жреберн≥ м'€зи, що викликаЇ парал≥ч диханн€. ” такому стан≥ людина може задихнутис€. ™дин≥ вих≥д - пом≥щенн€ в реан≥мац≥ю.

ўоб не допустити наст≥льки небезпечноњ ситуац≥њ з вами або вашими д≥тьми, сл≥д своЇчасно звертатис€ до травмпункту при отриманн≥ травм, що стикалис€ з зовн≥шн≥м середовищем, а також не забувати про проф≥лактичн≥ щепленн€ в≥д правц€.


06.12.2014