” чому небезпека ситуац≥њ Ђпрезенте≥змаї?
” чому небезпека ситуац≥њ Ђпрезенте≥змаї?
” чому небезпека ситуац≥њ Ђпрезенте≥змаї?

„и доводилос€ вам затримуватис€ на робот≥ доп≥зна або приходити завчасно? ћожливо, така ситуац≥€ дл€ вас норма? јле от працювати, незважаючи на хворобу, л≥кар≥ категорично не рекомендують.

 ультура Ђпрезенте≥змаї, коли сп≥вроб≥тники змушен≥ п≥д тиском перебувати на робочому м≥сц≥ в будь-€кий час ≥ в будь-€кому стан≥, вельми небезпечна дл€ здоров'€.

ƒосл≥дники говор€ть, що найб≥льш схильн≥ до синдрому Ђпрезенте≥змаї люди творчих профес≥й.

Ќа другому ≥ третьому м≥сц≥ прац≥вники профес≥йних ≥ ф≥нансових послуг, с≥м з дес€ти €ких стверджують, що в њхн≥х оф≥сах заохочуютьс€ сп≥вроб≥тники, що приход€ть ран≥ше початку робочого дн€ ≥ затримуютьс€ п≥сл€.

≈ксперти з працевлаштуванн€ в≥дзначають, що перевищенн€ часу робочого дн€ насправд≥ небезпечно дл€ здоров'€ ≥ шк≥дливо дл€ перспектив працевлаштуванн€. ј т≥, хто вважаЇ, що таким чином можуть зробити кар'Їру, сильно помил€ютьс€.

ƒосл≥дники провели опитуванн€ 2000 оф≥сних сп≥вроб≥тник≥в, в ход≥ €кого з'€сувалос€ повсюдний тиск. “ут же було встановлено, що менше за ≥нших в≥дчувають потребу залишатис€ понад робочий час сп≥вроб≥тники технолог≥чних та комунальних п≥дприЇмств. 80% опитаних за€вили, що кер≥вництво вважаЇ, що т≥, хто залишаЇтьс€ доп≥зна в оф≥с≥, працюють б≥льше, нав≥ть €кщо вони не можуть бути наст≥льки ж продуктивними. ѕрисутн≥сть ж на робот≥ в неробочий час, на думку людей, зб≥льшуЇ перспективи просуванн€ по служб≥.

–езультатом досл≥дженн€ став висновок, що Ђпрезенте≥змї походить в≥д складного комплексу фактор≥в, у тому числ≥ вимог в≥д кер≥вництва ≥ власноњ заклопотаност≥ тим, €к нас бачать навколишн≥. ÷е ≥ Ї основою того, чому Ђпрезенте≥змї так важко подолати.

“ерм≥н Ђпрезенте≥змї використовуЇтьс€ в ситуац≥€х, коли людину змушують йти на роботу нав≥ть у стан≥ хвороби. јле в цьому випадку сп≥вроб≥тник буде менш продуктивним, буде робити дорог≥ помилки, а також поширювати ≥нфекц≥ю в колектив≥. ‘ах≥вц≥ також п≥дкреслюють, що €кщо сп≥вроб≥тник знаходитьс€ на робот≥ в пер≥од хвороби, то його в≥дновленн€ займе набагато б≥льше часу.

÷€ ≥нформац≥€ дуже корисна дл€ роздум≥в не т≥льки р€довим сп≥вроб≥тникам, але б≥льшою м≥рою дл€ кер≥вник≥в п≥дприЇмств, €к≥ прагнуть п≥дтримувати продуктивн≥сть на високому р≥вн≥.

05.12.2014