” чому небезпека чаю?
” чому небезпека чаю?

ќстанн≥м часом з'€вилос€ багато суджень про те, наск≥льки корисний чи шк≥дливий чай в пакетиках. ƒе€к≥ люди наст≥льки звикли до цього зручного винаходу, що насилу у€вл€ють св≥й день без такого чаю. ” той же час вчен≥ з ћедичного коледжу при ”н≥верситет≥ ¬ашингтона в —ент-Ћуњс≥ ви€вили в пакетованому чањ високий вм≥ст фторид≥в, що вельми небезпечно дл€ здоров'€.

Ќа думку вчених, велике споживанн€ чаю в пакетиках веде до накопиченн€ фтору в к≥сткових тканинах. ј експерти стверджують, що накопиченн€ фтору про€вл€Їтьс€ бол€ми в к≥стках.

¬≥домо, що фтор необх≥дний дл€ здоров'€ зуб≥в, однак в м≥н≥мальних к≥лькост€х. Ќауков≥ спостереженн€ показали, що накопиченн€ фтору в орган≥зм≥ пов'€зано з по€вою пл€м на зубах, переломами стегна, а також розвитком недоумства у д≥тей. Ќанесенн€ фтору на поверхню зуб≥в може служити захистом, але потрапл€нн€ речовини в всередину приносить шкоду орган≥зму.

¬чен≥ провели експеримент, заварюючи б≥льше дес€ти сорт≥в чаю в пакетиках у вод≥ без фтору. ¬ результат≥ в напоњ вм≥ст фтору варьюЇтьс€ в≥д 1,0 до 6,5 ћ≈ƒ. ѕри цьому максимальна оф≥ц≥йно дозволена концентрац≥€ не повинна перевищувати 4 ћ≈ƒ.

¬ листочки чаю фтор потрапл€Ї з грунту ≥ води, з €ких його адсорбуЇ рослина.  онцентрац≥€ цього елемента з року в р≥к зм≥нюЇтьс€. ÷е означаЇ, що потенц≥йно небезпечним може бути не т≥льки чай в пакетиках, а й чай взагал≥.

„им б≥льше фтору в орган≥зм≥, тим б≥льш щ≥льн≥ к≥стки, ≥ в той же час б≥льш крихк≥. ѕри цьому може розвиватис€ таке захворюванн€ €к флюороз скелета, €кий про€вл€Їтьс€ болем у к≥стках.

Ќевже п≥сл€ таких спостережень учених доведетьс€ пити менше чаю? јмериканськ≥ фах≥вц≥ кажуть, що рекомендац≥њ обмежувати себе в чањ не будуть ефективними.  раще буде контролювати вм≥ст фтору в напоњ.


01.12.2014