оли тах≥кард≥€ стаЇ хворобою?
 оли тах≥кард≥€ стаЇ хворобою?
 оли тах≥кард≥€ стаЇ хворобою?

“е, що серце Ї найголовн≥шим органом в нашому т≥л≥, в≥домо нав≥ть дитин≥. “ому стежити за роботою серц€ дуже важливо, щоб не пропустити €кесь порушенн€, наприклад, тах≥кард≥ю.

“ерм≥н тах≥кард≥€ в переклад≥ з латини означаЇ Ђприскорене серцебитт€ї. ¬≥д правильноњ роботи серц€ залежить повноц≥нне постачанн€ кров'ю вс≥х систем орган≥зму - травноњ, нервовоњ, ендокринноњ ≥ т. д. Ћюдина вважаЇтьс€ здоровою, €кщо кожна кл≥тина њњ т≥ла отримуЇ достатньо поживних речовин ≥ кисню.

Ќезважаючи на те, що прискорене битт€ серц€ Ї порушенн€м, але саме по соб≥ небезпечним Ї не завжди. ” житт≥ буваЇ чимало ситуац≥й, €к≥ змушують серце битис€ сильн≥ше - секс, спорт, робота, хвилюванн€, прогул€нка. “ах≥кард≥€, викликана ф≥зичними вправами, не т≥льки не викличе б≥ль, але буде корисною дл€ серц€ ≥ нав≥ть прир≥внюЇтьс€ до кард≥отренувань. ” цьому випадку вона спри€Ї нормал≥зац≥њ кров'€ного тиску, обм≥ну речовин.

Ќормальною Ї тах≥кард≥€ ≥ при сильному про€в≥ емоц≥й, рад≥сних або негативних. ” цьому випадку орган≥зм людини мимовол≥ реагуЇ почаст≥шанн€м пульсу.

ѕорушенн€м вважаЇтьс€, коли сплески нервовоњ д≥€льност≥ т€гнуть за собою пост≥йн≥ збоњ в робот≥ серц€ ≥ хрон≥чну тах≥кард≥ю. ѕри нормальн≥й реакц≥њ орган≥зму при усуненн≥ умов, що стали причиною прискореного серцебитт€, ритм ≥ пульс приходить у норму.

≤ хоч прискорене серцебитт€ не можна вважати хворобою, однак може вказувати на серйозн≥ порушенн€. Ќайчаст≥ше це виникаЇ, коли тах≥кард≥€ з'€вл€Їтьс€ на тл≥ емоц≥йного спокою та при в≥дсутност≥ активних рух≥в.

ѕричин тах≥кард≥њ може бути багато. Ќайб≥льш поширеною л≥кар≥ називають посиленн€ продукуванн€ адренал≥ну наднирками, в≥дхиленн€ в робот≥ вегетативноњ нервовоњ системи, значна крововтрата та ≥н.

¬≥дхиленн€м вважаЇтьс€, коли пульс перевищуЇ 90 удар≥в на хвилину без €вних причин.

«а допомогою тах≥кард≥њ орган≥зм сигнал≥зуЇ серцевому м'€зу про слабке кровопостачанн€. “од≥ серце починаЇ нарощувати ритм скорочень. якщо це триваЇ довго, знижуЇтьс€ артер≥альний тиск, так €к шлуночки не встигають достатньо наповнитис€ кров'ю, а тому кров надходить в артер≥њ в меншому обс€з≥.

ѕри тривал≥й патолог≥чн≥й тах≥кард≥њ виникаЇ в≥рог≥дн≥сть ≥шем≥чноњ хвороби серц€ чи ≥нфаркту.

 онсультац≥€ л≥кар€ потр≥бна, €кщо ви пом≥тили так≥ регул€рн≥ ознаки:

- сонлив≥сть,
- слабк≥сть,
- запамороченн€,
- задишка.

” цьому випадку самол≥куванн€м займатис€ не сл≥д. ѕодолати хвороби серц€ без допомоги фах≥вц€ ризиковано не просто дл€ здоров'€, але й дл€ житт€.

29.11.2014