„ому буваЇ непритомн≥сть п≥д час ваг≥тност≥?
„ому буваЇ непритомн≥сть п≥д час ваг≥тност≥?
„ому буваЇ непритомн≥сть п≥д час ваг≥тност≥?

„ому в оч≥куванн≥ дитини багато ж≥нок непритомн≥ють? Ќайчаст≥ше на ранн≥х терм≥нах ваг≥тност≥ причиною непритомност≥ стаЇ низький артер≥альний тиск. «найомий дл€ багатьох стан: ви сидите ≥ прекрасно себе почуваЇте, але варто п≥дн€тис€ - в≥дчуваЇте сильне запамороченн€ ≥ нездужанн€.

јле непритомн≥сть з'€вл€Їтьс€ з певною метою: в мозок потрапл€Ї мало кисню, так €к туди погано потрапл€Ї кров. ÷е ≥ викликаЇ нудоту. јле коли ви лежите, кров легше надходить у важкодоступн≥ м≥сц€. ’оч ≥ вельми екстремальний спос≥б привести орган≥зм в нормальний стан, але зате д≥Ївий.

ўо можна зробити ж≥нц≥, €кщо вона в≥дчуваЇ, що може втратити св≥дом≥сть? Ќасамперед, не можна чекати, що ви зараз д≥йсно впадете. ѕрис€дьте або прил€жте, поклавши голову на руки. ƒл€ повного в≥дновленн€ сил потр≥бно не менше 50 хвилин, тому не посп≥шайте. Ћеж≥ть спок≥йно, а п≥сл€ того €к встанете, поводьтес€ обережно.

якщо ви побоюЇтес€ непритомност≥, дотримуйтесь наступних правил:

- з положенн€ сид€чи або лежачи вставайте обережно;
- вироб≥ть звичку спати на л≥вому боц≥, щоб в ногах не застоювалас€ кров;
- €комога менше ст≥йте;
- €кщо вже ≥ доводитьс€ сто€ти, поперем≥нно напружуйте ≥ розслабл€йте м'€зи с≥дниць ≥ н≥г, це допомагаЇ роз≥гнати кров;
- уникайте задушливих прим≥щень, вибирайте кафе ≥ ресторани, де не кур€ть.

якщо запамороченн€ ≥ непритомн≥сть пересл≥дують вас, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€. —пец≥ал≥ст визначить можливу причину нездужань в пер≥од ваг≥тност≥, наприклад, анем≥€. якщо ви в≥дчуваЇте, що вам погано, при цьому болить поперек ≥ жив≥т, негайно телефонуйте л≥карю, акушерц≥, в Ђшвидку допомогуї.

26.11.2014