–озт€жка спри€Ї здоров'ю та довгол≥ттю
–озт€жка спри€Ї здоров'ю та довгол≥ттю
–озт€жка спри€Ї здоров'ю та довгол≥ттю

«береженн€ хорошоњ ф≥зичноњ форми дуже важливо дл€ л≥тн≥х людей, так €к це допомагаЇ збер≥гати рухову активн≥сть, рухлив≥сть суглоб≥в ≥ в ц≥лому гарне самопочутт€. ‘ах≥вц≥ кажуть, що особливо корисн≥ вправи на розт€жку. ¬они допомагають зменшити больов≥ в≥дчутт€, €к≥ з'€вл€ютьс€ з в≥ком.

ƒо реч≥, розт€жка - це не т≥льки вм≥нн€ с≥дати на шпагат. ÷е п≥дтримка еластичност≥ м'€з≥в, що допомагаЇ збер≥гати њх в тонус≥. –озт€гуванн€ м'€з≥в також допомагаЇ зн≥мати стрес ≥ напруженн€ м'€з≥в спини, шињ ≥ плечей, покращуЇ поставу.

” той же час вправи на розт€жку при вс≥й њхн≥й корист≥ не завжди безпечн≥. ўоб не нашкодити своЇму орган≥зму, необх≥дно дотримуватис€ рекомендац≥й фах≥вц≥в в област≥ в≥дновлювальноњ медицини. ѕо-перше, вс≥ вправи, спр€мован≥ на зб≥льшенн€ рухливост≥ суглоб≥в ≥ п≥дтриманн€ еластичност≥ м'€з≥в, необх≥дно поЇднувати з ≥ндив≥дуально розробленими комплексами силових вправ ≥ кард≥отренуванн€ми. –озт€жка доречна т≥льки п≥сл€ хорошоњ розминки, роз≥гр≥ваючоњ вс≥ м'€зи. ¬иконуючи вправи на розт€жку, сл≥д уникати р≥зких рух≥в, що запод≥юють б≥ль. ¬с≥ рухи повинн≥ бути м'€кими ≥ плавними. “реба прислухатис€ до свого т≥ла ≥ не розт€гуватис€ б≥льше, н≥ж воно здатне.

Ўийний в≥дд≥л хребта

¬прави на розт€жку ц≥Їњ частини т≥ла сл≥д виконувати, сид€чи на ст≥льц≥. —€дьте пр€мо ≥ заф≥ксуйте положенн€ т≥ла, тримаючись рукою за сид≥нн€ ст≥льц€. ƒолоню ≥ншоњ руки на т≥м'€ноњ частини голови. ѕоступово нахил€йте голову до плеча, злегка натискаючи на нењ п≥дн€тою рукою. —л≥дкуйте, щоб спина не прогиналас€. Ќа к≥лька секунд заф≥ксуйте т≥ло в такому положенн≥, пот≥м повтор≥ть вправу з нахилом в ≥ншу сторону.

ѕлечовий по€с, груди, м'€зи рук

¬иконувати вправу на розт€жку м'€з≥в грудей необх≥дно сто€чи, поставивши ноги на ширин≥ плечей. –уки завед≥ть за спину, з'Їднавши долон≥ в замок. јкуратно п≥дн≥м≥ть руки над попереком. «аф≥ксуйте положенн€ на к≥лька секунд ≥ поверн≥тьс€ у вих≥дне. ѕовторити 8-10 раз≥в.

ƒл€ розт€жки м'€з≥в рук зручно використовувати рушник. ¬≥зьм≥ть рушник в праву руку ≥ п≥дн≥м≥ть його над головою, в≥дв≥вши рушник за спину. Ћ≥вою рукою заф≥ксуйте в≥льний к≥нець рушника. ќбережно натисн≥ть рушник л≥вою рукою вниз до напруги м'€з≥в правоњ руки. «аф≥ксуйте так положенн€ т≥ла на к≥лька секунд. “е ж саме повтор≥ть дл€ ≥ншоњ руки. ¬сього 8-10 повтор≥в у спок≥йному темп≥.

ћ'€зи попереку

—тан м'€з≥в спини, особливо попереку, дуже важливий дл€ п≥дтримки т≥ла у вертикальному положенн≥, а тому потребуЇ пост≥йних тренуванн€х. ƒл€ правильно виконанн€ вправ потр≥бна опора, наприклад, ст≥л або ст≥лець. ¬станьте обличч€м до опори, злегка нахилившись вперед. ќдну ногу висуньте вперед ≥ поставте на п'€ту. —пина повинна бути пр€ма, трохи прогнута в попереку. «аф≥ксувавши положенн€ т≥ла, поверн≥тьс€ у вих≥дне положенн€. ¬иконайте вправу з опорою на ≥ншу ногу. ¬сього 8-10 п≥дход≥в.

–егул€рн≥ вправи на розт€жку допоможуть л≥тн≥м люд€м ефективно п≥дтримувати св≥й орган≥зм в тонус≥ ≥ уникнути неприЇмн≥ в≥дчутт€ в≥кових зм≥н.


20.11.2014