як Ђпереселитиї дитини у власне л≥жко?
як Ђпереселитиї дитини у власне л≥жко?
як Ђпереселитиї дитини у власне л≥жко?
ўоб малюк м≥цн≥ше спав ≥ давав в≥дпочити мам≥, часто батьки укладають його спати у своЇ л≥жко. ƒитина, до реч≥, зовс≥м не проти. јдже мамине тепло, мамин запах заспокоюють, дають в≥дчутт€ комфорту та захисту. јле багато д≥тей до такоњ м≥ри звикають спати в одному л≥жку з батьками, що в≥дучити њх в≥д ц≥Їњ звички досить проблематично. ƒо €кого в≥ку дитина може спати з мамою ≥ татом?

‘ах≥вц≥ кажуть, що до п≥втора рок≥в немаЇ особливоњ ​​потреби залишати дитину одну в л≥жечку, €кщо њй це не подобаЇтьс€. јле п≥зн≥ше така звичка може перетворитис€ на справжню проблему, часто нав≥ть вимагаЇ втручанн€ психолога.

ўо можна зробити дл€ малюка, щоб в≥н в≥дчував себе спок≥йно в л≥жечку?

—пробуйте забезпечити йому комфорт. ¬овн€на м'€каковдра, бавовн€на пост≥льна б≥лизна, приЇмний од€г, чисте пов≥тр€ в к≥мнат≥. ¬се це допоможе дитин≥ швидше адаптуватис€ до Ђнового м≥сц€ї. ћаЇ значенн€ ≥ њжа малюка перед сном. «вичайно, н≥€ких розумових висновк≥в з приводу вс≥Їњ створеноњ дл€ сну атмосфери в≥н зробити не зможе, але на ≥нтуњтивному р≥вн≥ в≥дчуЇ, що йому подобаЇтьс€, а що заважаЇ.

ѕсихологи кажуть, що саме до в≥ку п≥втора рок≥в у п≥дсв≥домост≥ дитини формуютьс€ страхи, ≥ €кщо не залишати малюка в пер≥од сну одного, то дит€ч≥ страхи, €к≥ приход€ть п≥зн≥ше, буде набагато легше подолати. ¬же до трьох рок≥в дитина повн≥стю адаптуЇтьс€ до сну в окремому л≥жечку ≥ нав≥ть у своњй к≥мнат≥.

ј з сучасними можливост€ми створити в дит€ч≥й особливу атмосферу за допомогою спец≥альних дизайнерських р≥шень можна ще прост≥ше заспокоњти нервову систему дитини.

якщо все-таки у малюка сформувалис€ €к≥сь страхи, то подолати њх можна за допомогою психолог≥чних ≥гор. ÷е нам, дорослим, зрозум≥ло, що це психотерапевтичн≥ прийоми, а дитин≥ вони можуть здатис€ захоплюючим завданн€м. Ќаприклад, попрос≥ть малюка намалювати те, що (чи кого) в≥н боњтьс€. ћожна малювати разом з ним. ÷е може бути ћонстр,  ощ≥й Ѕезсмертний, Ѕаба-яга, Ѕармалей. ѕосад≥ть разом Ђстрашилкуї в кл≥тку. Ќамалюйте жирну реш≥тку ≥ пов≥сьте на н≥й замок. ј ще краще разом придумайте особистого н≥чного захисника, символи €кого (фотограф≥њ, картинки, ф≥гурки) пом≥ст≥ть б≥л€ л≥жечка дитини.

Ќаш≥ прабабус≥ рекомендували простий спос≥б, €к зробити сон малюка м≥цн≥ше: поклад≥ть п≥д його л≥жечком в≥ник з трав (м'€та, полин, хм≥ль). ÷е допоможе дитин≥ м≥цно спати вноч≥, а не тр€стис€ в≥д страху.

 орисно перед сном почитати малюку книгу, спок≥йну, без зайвих емоц≥й. ѕросто посп≥лкуйтес€ з ним про завтрашн≥й день, розкаж≥ть, €к≥ дос€гненн€ його чекають завтра. ƒопомож≥ть вашому чаду психолог≥чно налаштуватис€ на спок≥йний ≥ здоровий сон. ” цьому пол€гаЇ справжн€ батьк≥вська майстерн≥сть.


04.11.2014