—к≥льки сол≥ у вашому рац≥он≥?
—к≥льки сол≥ у вашому рац≥он≥?
—к≥льки сол≥ у вашому рац≥он≥?

—≥ль Ї Їдиним м≥нералом, €кий людина щодн€ вживаЇ разом з њжею. —≥ль надаЇ њж≥ смак ≥ робить њњ б≥льш апетитною. ѕрот€гом багатьох стол≥ть с≥ль неодм≥нно присутн€ в житт≥ людини ≥ в≥дмовитис€ в≥д нењ дуже складно. ” той же час багато вчених називають цей м≥нерал Ђб≥лою смертюї.

ѕри здоровому серц≥ та нирках людський орган≥зм може виводить 25 г сол≥ на добу, здеб≥льшого з сечею. якщо ж людина вживаЇ б≥льше 25 г сол≥ на добу, вона буде накопичуватис€. якщо прот€гом багатьох рок≥в вживати сол≥ б≥льше, н≥ж може вивести орган≥зм, людину чекають серйозн≥ проблеми з≥ здоров'€м: њњ т≥ло перетворитьс€ на склад просолених орган≥в. Ќайб≥льша небезпека в тому, що порушуЇтьс€ баланс м≥ж кал≥Їм ≥ натр≥Їм, т≥ло страждаЇ в≥д набр€к≥в.

—л≥д розум≥ти, що нав≥ть при вживанн≥ 25 г сол≥ на добу орган≥зм здатний вивести не б≥льше 3-4 г разом з сечею.

якщо людина страждаЇ серйозними захворюванн€ми, то с≥ль ще б≥льше зб≥льшуЇ навантаженн€ на серце, нирки, гальмуЇ рух кров≥ по судинах. “ому захворюванн€ серц€, нирок, леген≥в, печ≥нки, судин вимагають повного виключенн€ сол≥ з рац≥ону.

ќднак в≥дмовитис€ в≥д сол≥ не так вже й просто. —татистика показуЇ, що чолов≥ки б≥льше любл€ть с≥ль, н≥ж ж≥нки. ” той же час за останн≥ дес€ть рок≥в споживанн€ сол≥ дещо скоротилос€.

—ереднЇ споживанн€ сол≥ чолов≥ками в день становить 9,3 г, а ж≥нками - 6,8 м Ћ≥кар≥ ж рекомендують не перевищувати пор≥г в 6 г на добу.

« кожним роком в≥дзначаЇтьс€ скороченн€ споживанн€ сол≥ ≥ наближенн€ його до рекомендованих норма. ” той же час фах≥вц≥в зац≥кавило, чому ж≥нки в менш≥й м≥р≥ любл€ть с≥ль, н≥ж чолов≥ки. ћожливо, в≥дпов≥дь в смакових перевагах, а також у тому, що ж≥нки б≥льш ретельно п≥дход€ть до вибору корисних продукт≥в в магазинах.