„и варто додатково приймати в≥там≥ни?
„и варто додатково приймати в≥там≥ни?
„и варто додатково приймати в≥там≥ни?

” середовищ≥ вчених давно йде суперечка з приводу корист≥ ≥ шкоди в≥там≥н≥в дл€ здоров'€. ѕрихильники в≥там≥нних комплекс≥в стверджують, що њжа не забезпечуЇ в потр≥бн≥й к≥лькост≥ людину в≥там≥нами, тому необх≥дно приймати р≥зн≥ добавки. јле противники в≥там≥н≥в сумн≥ваютьс€ в так≥й користь в≥там≥н≥в, що нещодавно п≥дтвердили вчен≥ з Ўотланд≥њ.

як показало досл≥дженн€, надм≥рний прийом в≥там≥н≥в — ≥ ≈ може скоротити житт€ на чверть!

ƒл€ експерименту були вибран≥ миш≥-пол≥вки. ” харчуванн€ половини тварин додавали в≥там≥ни — ≥ ≈, а ≥нших годували €к завжди. Ќа думку вчених, антиоксиданти у великих к≥лькост€х повинн≥ були призупинити процес стар≥нн€ кл≥тин. —ередн€ тривал≥сть житт€ пол≥вок становить 500-600 дн≥в. Ќа подив учених, в≥там≥ни спровокували зворотний ефект: житт€ мишей, €к≥ додатково приймали в≥там≥ни, скоротилос€ на 25%.

–езультати досл≥дженн€ вказують на те, що велик≥ дози антиоксидант≥в впливають по-р≥зному на терм≥н житт€ р≥зноман≥тних вид≥в.

ѕобоюванн€ вчених пов'€зан≥ з тим, що серед британц≥в найб≥льш попул€рними Ї €краз в≥там≥ни — ≥ ≈, а також бета-каротин, що м≥ститьс€ в броккол≥, моркв≥ та пом≥дорах. ѕриблизно 10 м≥льйон≥в британц≥в регул€рно приймають ц≥ в≥там≥ни. “ривогу викликаЇ те, що часто в таблетках м≥ститьс€ доза м≥кроелемента, €ка в дес€тки раз≥в перевищуЇ добову норму.

¬ пер≥од буму в≥там≥нних добавок було з'€совано, що багато з них не принос€ть абсолютно н≥€коњ корист≥, а част≥ше можуть нав≥ть зашкодити. Ќаприклад, таблетки, що м≥ст€ть в≥там≥н ≈, можуть спровокувати рак простати ≥ п≥двищити ризик смертност≥.

Ђѕоки причинно-насл≥дков≥ зв'€зки м≥ж вживанн€м антиоксидант≥в ≥ тривал≥стю людського житт€ не визначен≥, ми опираЇмос€ на результати досл≥джень, €к≥ проведен≥ на тваринахї, - п≥дкреслив професор ƒжон —п≥кман з јбердинського ун≥верситету.

“аким чином, вчен≥ поставлен≥ перед завданн€м уважно вивчити д≥ю в≥там≥н≥в-антиоксидант≥в на орган≥зм.


01.11.2014