альц≥й з молочних продукт≥в шк≥дливий дл€ мозку?
 альц≥й з молочних продукт≥в шк≥дливий дл€ мозку?
 альц≥й з молочних продукт≥в шк≥дливий дл€ мозку?

Ќеспод≥ваним дл€ вчених став результат нового досл≥дженн€ вплив молочних продукт≥в на орган≥зм: ви€вилос€, що кальц≥й руйнуЇ кл≥тини мозку.

” ход≥ досл≥дженн€ було встановлено, що кальц≥й, що м≥ститьс€ в молоц≥, може впливати на судини, викликаючи слабоумство у л≥тн≥х людей. јле ще б≥льше пог≥ршуЇ ситуац≥ю в≥там≥н D, необх≥дний дл€ нормального засвоЇнн€ кальц≥ю орган≥змом.

ўоб п≥дтвердити це припущенн€, вчен≥ провели досл≥дженн€, в €кому вз€ли участь л≥тн≥ люди у в≥ц≥ в≥д 60 до 86 рок≥в. –езультатом стало те, що при р≥вносильних умовах у людей, €к≥ вживали багато кальц≥ю ≥ в≥там≥ну D, в мозку ви€вл€лос€ б≥льше уражених тканин мозку.

“реба сказати, що так≥ ураженн€ часто присутн≥ у здорових л≥тн≥х людей, але занадто велика њх к≥льк≥сть може п≥двищити ризик виникненн€ ≥нсульту ≥ деменц≥њ (недоумства). ƒосл≥дники стверджують, що в≥дкладенн€ кальц≥ю закупорюють судини, що не дозвол€Ї кров≥ в≥льно надходити в мозок.

¬чен≥ з ”н≥верситету ѕ≥вн≥чноњ  ал≥форн≥њ, €к≥ займалис€ даним досл≥дженн€м, побоюютьс€ негативних насл≥дк≥в надлишку кальц≥€. ≤ Ї чого побоюватис€, в той час €к реклама спонукаЇ приймати велику к≥льк≥сть кальц≥ю в продуктах, харчових добавках ≥ в≥там≥нах.

26.10.2014