як п≥дготуватис€ до посту?
як п≥дготуватис€ до посту?

Ќапередодн≥ ¬еликого ѕосту (23 лютого - 11 кв≥тн€ 2015 року) христи€ни замислюютьс€ про очищенн€ душ≥. ƒл€ багатьох це справа звичайна, €ка не потребуЇ особливих роздум≥в, €к само собою зрозум≥ле, так €к очищенн€ душ≥ ними сприймаЇтьс€ нерозривно з очищенн€м т≥ла. ќднак Ђновачкамї сл≥д п≥дготувати своЇ т≥ло до стриманост≥ в њж≥.

≤снуЇ к≥лька думок щодо очищенн€ орган≥зму п≥д час посту. ќдн≥ кажуть, що це дуже корисно, але Ї й так≥, €к≥ налаштовуютьс€ на найг≥рше - голод, проблеми з серцем ≥ судинами, ≥нш≥ недуги.

„и насправд≥ пост позначаЇтьс€ на здоров'њ?

« одного боку, в пост людина вживаЇ багато овоч≥в ≥ фрукт≥в, що говорить про однозначну користь. ¬чен≥ також п≥дтверджують, що овоч≥ та фрукти допомагають нашому орган≥зму, в тому числ≥ ≥ серцю, справл€тис€ з≥ стресами, наповнюють орган≥зм в≥там≥нами ≥ м≥нералами. „ого варта т≥льки кисла капуста - основа монастирських трапез, €ка м≥стить величезну к≥льк≥сть в≥там≥ну — ≥ зм≥цнюЇ ст≥нки судин!

” той же час Ї моменти, €к≥ потребують особливоњ уваги.

1. Ѕ≥лий хл≥б ≥ рис

«а спостереженн€ми вчених, ж≥нки, €к≥ любл€ть б≥лий хл≥б, макарони, очищений рис, кукурудз€н≥ пласт≥вц≥ (тобто вс≥ продукти з високим гл≥кем≥чним ≥ндексом), в 2,24 рази част≥ше схильн≥ до ризику серцевих напад≥в. „олов≥кам же таке покаранн€ не загрожуЇ, оск≥льки њх орган≥зм по-≥ншому реагуЇ на швидк≥ вуглеводи.

јле б≥лий хл≥б, макарони ≥ рис - основна њжа посту! Ћ≥кар≥ рекомендують вибирати хл≥б з необробленого зерна або з вис≥вками. ƒо реч≥, такий хл≥б допомагаЇ боротис€ з г≥пертон≥Їю, €ка негативно позначаЇтьс€ на стан≥ судин ≥ серц€.

2. ¬≥дмова в≥д м'€са

ƒл€ б≥льшост≥ це справжн≥с≥ньке випробуванн€ - прожити тривалий пер≥од без м'€са. Ќедарма в≥д нього не рекомендують в≥дмовл€тис€ д≥т€м, ваг≥тним ж≥нкам ≥ люд€м з поганим здоров'€м, так €к б≥лок, джерелом €кого Ї продукти тваринного походженн€ - головний буд≥вельний матер≥ал дл€ м'€з≥в, у тому числ≥ ≥ дл€ серцевого.

якщо п≥д час посту ви в≥дчуваЇте, що сердечко даЇ про себе знати тривожними сигналами, то хоча б на час обмежте навантаженн€ - менше нервуйте, не перенапружуйтес€ в спортзал≥, не б≥гайте. «ам≥н≥ть м'€со та ≥нш≥ б≥лков≥ продукти тваринного походженн€ бобовими та грибами.

‘ах≥вц≥ кажуть, що нешл≥фований рис, боби, хл≥бн≥ злаки ≥ тофу - найкраще джерело глутам≥новоњ кислоти, €ка допомагаЇ долати г≥пертон≥ю.

3. ¬≥дмова в≥д молока та сиру

ћолочн≥ продукти дуже важлив≥ в нашому рац≥он≥, так €к постачають в орган≥зм кальц≥й ≥ кал≥й, регулюють кров'€ний тиск у судинах. ќднак в пост њх њсти не можна.

„астково њх зам≥нити зможуть соЇве молоко ≥ сир тофу.


22.10.2014