ћ≥грень може стати причиною ≥нсульту?
ћ≥грень може стати причиною ≥нсульту?
 ћ≥грень може стати причиною ≥нсульту?

ћ≥грень Ї одн≥Їю з найб≥льш поширених медичних проблем. ƒоведено, що кожен сьомий житель планети в т≥й чи ≥нш≥й м≥р≥ страждаЇ в≥д м≥грен≥. ѕричини та способи л≥куванн€ м≥грен≥ дос≥ Ї темою дискус≥њ в медичному середовищ≥. ќднак нещодавно вчен≥ прийшли до невт≥шного в≥дкритт€ - м≥грень може викликати ≥нсульт.

ћ≥грень вражаЇ структуру головного мозку, а саме б≥лу речовину. ƒосл≥дники з ”н≥верситету  опенгагена провели обстеженн€ пац≥Їнт≥в з 13 кл≥н≥к на предмет зв'€зку м≥ж м≥гренню ≥ ураженн€м головного мозку, його впливу на розвиток захворюванн€, а також зм≥ну обс€гу мозку.

” ход≥ досл≥дженн€ у пац≥Їнт≥в з м≥гренню ≥ м≥гренню з аурою було проведено ћ–“ головного мозку. ћ≥грень з аурою в≥др≥зн€Їтьс€ тим, що людина в≥дчуваЇ де€к≥ симптоми хвороби до початку нападу, €к пров≥сники. «н≥мки скануванн€ були з≥ставлен≥ з даними здорових людей.

” результат≥ ви€вилос€, що т≥, хто страждав на м≥грень з аурою, волод≥ли 68% зб≥льшенн€ ризику ураженн€ б≥лоњ речовини головного мозку в пор≥вн€нн≥ з тими, хто не страждаЇ в≥д м≥грен≥. ” пац≥Їнт≥в, €к≥ страждають звичайною м≥гренню, цей показник склав 34%.

“ак≥ небезпечн≥ ≥ част≥ захворюванн€ сучасност≥ €к ≥нфаркт ≥ ≥нсульт, €к≥ виникають через порушенн€ притоку кров≥ до мозку, у пац≥Їнт≥в з м≥гренню з аурою зб≥льшуютьс€ до 44%.

“акож в обох випадках були поширен≥ зм≥ни обс€гу мозку.

ƒане досл≥дженн€ дало п≥дставу вченим вважати, що м≥грень може бути фактором ризику дл€ структурного ураженн€ головного мозку.

ћ≥грень - хвороба з довгостроковими насл≥дками. ўоб до к≥нц€ зрозум≥ти зв'€зок м≥ж м≥гренню ≥ структурним пошкодженн€м мозку, вчен≥ провод€ть подальш≥ досл≥дженн€.

ƒоктор јшина з ”н≥верситету  опенгагена говорить: Ђћи спод≥ваЇмос€, що подальше досл≥дженн€ ц≥Їњ проблеми зможе допомогти зрозум≥ти причини ураженн€ структур мозку ≥ знизити частоту ≥ тривал≥сть таких захворювань €к ≥нсульт та об'Їмн≥ захворюванн€ мозку. ћи також хочемо д≥знатис€, €к ц≥ ураженн€ можуть впливати на ≥нш≥ функц≥њ мозкуї.

“ор≥к груп≥ ≥тал≥йських учених також вдалос€ встановити, що у людей, €к≥ страждають на м≥грень, част≥ше виникають аномал≥њ мозку, н≥ж у тих, хто не знайомий з цим захворюванн€м.


21.10.2014