ƒруз≥в обирають з под≥бними генами?
ƒруз≥в обирають з под≥бними генами?
ƒруз≥в обирають з под≥бними генами?

ћи звикли думати, що з друз€ми нас пов'€зуЇ сп≥льн≥сть ≥нтерес≥в. Ќам подобаЇтьс€ одна музика, ми виросли в одному двор≥, у нас одне хоб≥ на двох. јле нещодавно вчен≥ знайшли ще один факт, €кий проливаЇ св≥тло на феномен дружби. як показали досл≥дженн€, друз≥в об'Їднують не т≥льки сп≥льн≥ захопленн€, але ≥ под≥бн≥ ƒЌ .

Ћюдина - ≥стота соц≥альна, а створенн€ довгострокових зв'€зк≥в ≥з соб≥ под≥бними Ї њњ ун≥кальною рисою. ¬чених з ™льського ун≥верситету зац≥кавив момент зав'€зуванн€ дружн≥х в≥дносин. ўоб знайти в≥дпов≥дь на питанн€ Ђяк починаЇтьс€ дружба?ї, вчен≥ проанал≥зували ƒЌ  2 тис€ч ос≥б поза родинних зв'€зк≥в. ” результат≥ ви€вилос€, що у тих з них, €к≥ були дружн≥ м≥ж собою, ви€влено б≥льше генетичних зб≥г≥в, н≥ж у чужих м≥ж собою людей. Ѕ≥льше того, ступ≥нь такоњ Ђспор≥дненост≥ї по ƒЌ  була пор≥вн€нна з родичами у четвертому кол≥нн≥.

÷≥каво, що максимальне число ≥дентичних ген≥в було ви€влено в тих елементах ƒЌ , €к≥ в≥дпов≥дають за нюх. “обто виходить, що друз≥ знаход€ть один одного за запахом? ≤ €кщо в перший момент це вигл€даЇ см≥шним, то, роз≥бравшись, вчен≥ прийшли до висновку, що в твердженн≥ немаЇ м≥сц€ ≥рон≥њ. Ќауц≥ в≥домо, що стародавн≥ люди розр≥зн€ли Ђсвоњхї ≥ Ђчужихї саме на нюх.

¬ генах ж ≥мунноњ системи друз≥в не було знайдено жодного зб≥гу. ≈ксперти також знайшли цьому по€сненн€: щоб при т≥сному сп≥лкуванн≥ один з одним люди не були схильн≥ до одних ≥ тих же в≥рус≥в ≥ бактер≥й. ѕрирода ≥ тут все мудро влаштувала.