як не спровокувати алерг≥ю?
як не спровокувати алерг≥ю?

јлерг≥€ - одне з найпоширен≥ших захворювань людства. «а статистикою, кожен п'€тий житель планети страждаЇ €кою-небудь формою алерг≥њ.

—имптоми алерг≥њ описан≥ ще староЇгипетськими л≥кар€ми, але роз≥бралис€ в н≥й ≥ звернули на нењ увагу л≥кар≥ лише в ’’ стол≥тт≥.

јлерг≥€ - надм≥рна ≥мунна реакц≥€ орган≥зму на в≥дносно нешк≥длив≥ речовини (антигени). ¬иникаЇ алерг≥€, коли орган≥зм починаЇ в≥дпов≥дати на надходженн€ антиген≥в утворенн€м особливих молекул (антит≥л), €к≥ здатн≥ озброювати кл≥тини тканин механ≥змом подальшого розп≥знаванн€ антиген≥в. ≤ коли антиген повторно потрапл€Ї в орган≥зм, кл≥тини починають реагувати, що призводить до таких алерг≥чних про€в≥в €к набр€к тканин, подразненн€ периферичних нервових зак≥нчень (сверб≥ж), скороченн€ гладких м'€з≥в (астма) ≥ т. п.

ћ≥жнародна статистика говорить про те, що за останн≥ два дес€тил≥тт€ захворюван≥сть алерг≥Їю зросла в 3-4 рази. ≈ксперти стверджують, що такий р≥зкий сплеск захворюваност≥ пов'€заний з посиленн€м алергенного навантаженн€ на людину, а також з≥ зм≥ною њњ здатност≥ реагувати на таке навантаженн€.

—ьогодн≥ фактор≥в ризику дл€ розвитку алерг≥њ дуже багато: погана еколог≥€, нерац≥ональне харчуванн€, неадекватна л≥карська терап≥€, регул€рн≥ стреси, малорухливий спос≥б житт€, зм≥ни кл≥мату, повсюдне використанн€ синтетики. ¬се це призводить до того, що схильн≥сть орган≥зму впливу алерген≥в ≥стотно п≥двищуЇтьс€.

ќднак при будь-€к≥й форм≥ алерг≥њ необх≥дно особливу увагу прид≥л€ти харчуванню, €ке повинно бути збалансованим ≥ повноц≥нним. „асто провокаторами алерг≥њ стають нап≥вфабрикати, консервован≥ продукти, надлишки вуглевод≥в, б≥лк≥в ≥ жир≥в.

‘ах≥вц≥ вид≥л€ють три групи продукт≥в, що викликають алерг≥ю:

- найб≥льш нестерпн≥ (молоко, €йц€, риба, цитрусов≥, мед, шоколад, малина);
- пом≥рно впливають (персики, горох, картопл€, кукурудза);
- з низькою активн≥стю (банани, кавун, мигдаль, чорнослив, аірус, баклажани, кабачки, баранина).

≤снуЇ група продукт≥в, €к≥ здатн≥ викликати викид г≥стам≥ну, що запускаЇ алерг≥чну реакц≥ю: консерви (особливо рибн≥), полуниц€, ананас, гор≥хи, шоколад, сир.

ќдним з фактор≥в, що викликають алерг≥ю може стати зашлакованост≥ орган≥зму, тому так важливо вчасно позбутис€ в≥д токсин≥в. ќсобливо обережними сл≥д бути на початку л≥та, коли з'€вл€ютьс€ перш≥ фрукти та овоч≥. ќсобливою попул€рн≥стю в такий пер≥од користуютьс€ соки-фреш. јле при њх виготовленн≥ та вживанн≥ сл≥д дотримуватис€ де€ких правил:

- не рекомендуЇтьс€ зм≥шувати фрукти та овоч≥;
- при п≥двищен≥й кислотност≥ ≥ виразц≥ шлунка протипоказан≥ кисл≥ соки (наприклад, €блучний або гранатовий);
- використовуючи трубочку, ви збережете в ц≥лост≥ емаль зуб≥в;
- пийте не б≥льше скл€нки св≥жого соку на день за 40 хвилин до њж≥, так €к натуральний с≥к - не т≥льки смачний нап≥й, а й свого роду л≥ки.

15.10.2014