як запоб≥гти в≥дрижку за столом?
як запоб≥гти в≥дрижку за столом?
як запоб≥гти в≥дрижку за столом?

«а св€тковим столом з кожним може статис€ конфуз з в≥дрижкою, досить €кий-небудь салатик запити келихом шампанського. Ўлунок п≥сл€ такого задоволенн€ починаЇ невблаганно мстити болем, нудотою, печ≥Їю ≥ вган€Ї в краску через в≥дрижку.

ƒо реч≥, дл€ наших предк≥в в≥дрижка була знаком поваги до господар€ будинку. ÷е означало, що в≥н подав хорош≥ частуванн€ ≥ г≥сть задоволений. јле в наш≥ дн≥ це не т≥льки противно, але й соромно.

як же п≥дстрахуватис€, щоб не довелос€ червон≥ти за столом?

¬ процес≥ њж≥ ми мимовол≥ заковтуЇмо пов≥тр€, що ≥ призводить до аерофаг≥њ. “акож шлунково-кишковий тракт заповнюЇтьс€ газами, що м≥ст€тьс€ в де€ких продуктах ≥ Ї результатом розпаду њж≥. “обто в шлунку ≥ кишечнику завжди м≥ститьс€ €кась к≥льк≥сть газ≥в.  оли њх збираЇтьс€ дуже багато ≥ вони починають тиснути на сф≥нктер, м'€з, замикаючий вх≥д в шлунок, виходить в≥дрижка.

ƒл€ орган≥зму в≥дрижка н≥€коњ небезпеки не представл€Ї, навпаки, €кщо гази вчасно не покинуть шлунок, то це викличе неприЇмност≥ - печ≥ю, в≥дчутт€ розпиранн€ ≥ здутт€ живота. јле виробл€ти в≥дрижку на люд€х все одно не хочетьс€.

–екомендац≥€ тут одна - уникати фактор≥в, що спри€ють накопиченню газ≥в у шлунку.

ўоб уникнути в≥дрижки, постарайтес€ не заковтувати пов≥тр€ п≥д час њж≥. ÷е трапл€Їтьс€, коли за столом людина з жад≥бн≥стю накидаЇтьс€ на њжу або вир≥шуЇ св≥тов≥ проблеми. якщо ж ви пом≥тили, що схильн≥ до в≥дрижки, в≥дмовтес€ в≥д газованих напоњв ≥ продукт≥в з високим вм≥стом пов≥тр€ (морозиво, суфле, збит≥ вершки ≥ т.п.) ўе одна корисна рекомендац≥€ - не пийте з соломинок, а також з банок ≥ пл€шок - це в≥рний спос≥б наковтатис€ пов≥тр€.

¬≥дрижка виникаЇ з причини частих ковтальних рух≥в, так €к в слин≥ м≥ститьс€ багато бульбашок пов≥тр€. ўоб навчитис€ стримувати неск≥нченн≥ ковтанн€, час в≥д часу тримайте в рот≥ ол≥вець чи ручку. ЅуваЇ, що часте ковтанн€ супроводжуЇ глибоки переживанн€. «аспокоњтис€ допоможуть трав'€н≥ чањ ≥ легк≥ седативн≥ препарати, так≥ €к валер'€нка.

Ќародна медицина пропонуЇ своњ рецепти в≥д в≥дрижки. Ѕеретьс€ по 2 столов≥ ложки все т≥Їњ ж валер≥ани та лист€ м'€ти, 1 ст. ложка лист€ полину, 6 ст. ложок трави дерев≥ю. ƒерев≥й заливають 1 л води ≥ кип'€т€ть прот€гом 10 хвилин. ѕот≥м цим в≥дваром заливають сум≥ш з ≥нших трав ≥ настоюють п≥вгодини. ѕриймати 3 скл€нки на добу.

ўе один ефективний рецепт: по 30 г кв≥ток ромашки ≥ фенхелю зм≥шати, додати 40 г липового цв≥ту. 2 ст. ложки сум≥ш≥ залити скл€нкою окропу, потримати на вод€н≥й бан≥, охолодити, проц≥дити, в≥джати ≥ залити водою, дов≥вши обс€г до 200 мл. ѕриймати 2-3 рази на день перед њжею по 1/3-1/2 скл€нки.


14.10.2014