Ѕалаканина допомагаЇ ж≥нкам зн≥мати стрес
Ѕалаканина допомагаЇ ж≥нкам зн≥мати стрес
Ѕалаканина допомагаЇ ж≥нкам зн≥мати стрес

“е, що ж≥нки б≥льш балакуч≥, н≥ж чолов≥ки, в≥домо давно. јле ≥ тут все невипадково. ѕрирода спец≥ально створила ж≥нок надм≥рно емоц≥йними ≥ балакучими, щоб захистити њх в≥д стресу. ѕо сут≥, балаканина р€туЇ ж≥ноче здоров'€, ≥ нав≥ть житт€.

¬чен≥ припускають, що п≥дтриманн€ зв'€зк≥в з подругами зн≥маЇ стресов≥ впливи, €кими сповнена наша д≥йсн≥сть. ƒо такого висновку д≥йшов професор психолог≥њ Ўелл≥ ≈. “ейлор з ун≥верситету в Ћос-јнджелес≥.

якщо чолов≥ки в стресових ситуац≥€х вол≥ють зустр≥тис€ з ворогом Ђобличч€м до обличч€ї або вр€туватис€ втечею, то ж≥ночий п≥дх≥д кардинально протилежний. ¬ир≥шенн€ питанн€ Ђпо-ж≥ночомуї - зблизитис€ ≥ подружитис€ з противником, це дозвол€Ї не т≥льки зберегти себе, але ≥ зберегти потомство. ќснова такоњ повед≥нки лежить в гендерних особливост€х ≥ пов'€зана з Ђгормоном дружбиї, окситоцином. 

ƒосл≥дженн€ показали, що окситоцин маЇ вир≥шальне значенн€ не т≥льки при пологах, годуванн≥ грудьми ≥ догл€дом за малюками, в≥н так само надаЇ заспок≥йливу д≥ю при стрес≥. ” момент стресу у ж≥нок починаЇ активно виробл€тис€ цей гормон, а це спонукаЇ њх звертатис€ за допомогою у вир≥шенн≥ проблеми до друз≥в або родич≥в. ƒо реч≥, у чолов≥к≥в при стрес≥ також виробл€Ї окситоцин, але його д≥€ блокуЇтьс€ чолов≥чим гормоном тестостероном.

ƒосить у€вити ситуац≥ю, коли ж≥нка, наприклад, потрапила в ƒ“ѕ. ¬она тут же дзвонить мам≥, другов≥, сестр≥, подруз≥. „олов≥ки в аналог≥чн≥й ситуац≥њ вибухають лайкою ≥ стискають в лют≥ кулаки.

√рупа експерт≥в з √арвардськоњ медичноњ школи встановила, що чим б≥льше у ж≥нки друз≥в-подруг, тим менше њх долають хвороби в л≥тньому в≥ц≥ ≥ тим б≥льше щасливе њхнЇ житт€. Ѕ≥льше того, вчен≥ прийшли до висновку, що в≥дсутн≥сть друз≥в Ї таким же шк≥дливим дл€ здоров'€ фактором, €к кур≥нн€, алкоголь ≥ надм≥рна вага.


12.10.2014