«а що експерти не взлюбили р≥дке мило?
«а що експерти не взлюбили р≥дке мило?
«а що експерти не взлюбили р≥дке мило?

¬ останн≥ роки наш≥ ванн≥ к≥мнати прикрашають красив≥ пл€шечки з р≥дким милом. Ѕагато хто знайшов цей г≥г≥Їн≥чний зас≥б зручним, а також б≥льш корисним. ќднак американськ≥ досл≥дники не знайшли н≥€ких доказ≥в того, що антибактер≥альн≥ компоненти, €к≥ вход€ть до складу р≥дкого мила, згубно д≥ють на м≥кроби. Ќавпаки, було встановлено, що вони можуть нав≥ть завдати шкоди здоров'ю.

јгентство ћ≥н≥стерства охорони здоров'€ ≥ соц≥альних служб —Ўј FDA оголосило про те, що не ви€вило доказ≥в ефективност≥ антибактер≥альних компонент≥в р≥дкого мила, а також гел≥в дл€ т≥ла. Ќе знайдено жодного п≥дтвердженн€ того, що ц≥ засоби здатн≥ запоб≥гати поширенню ≥нфекц≥й ≥ м≥кроб≥в.

Ѕ≥льш того, контролююче €к≥сть харчових продукт≥в ≥ медикамент≥в в≥домство вир≥шило перев≥рити на безпеку так≥ х≥м≥кати €к триклозан, так €к останн≥ досл≥дженн€ показали, що вони можуть чинити негативний вплив на гормональний р≥вень людського орган≥зму ≥ спри€ти зростанню бактер≥й, ст≥йких до л≥к≥в. ” ход≥ досл≥дженн€, експерти переконалис€, що в кращому випадку х≥м≥кати з р≥дкого мила ≥ гел≥в дл€ душу просто даремн≥, в г≥ршому - небезпечн≥ дл€ здоров'€.

¬иход€чи з результат≥в даного досл≥дженн€, влада збираЇтьс€ найближчим часом зажадати в≥д виробник≥в р≥дкого мила ≥ гел≥в дл€ душу доводити њх антибактер≥альну ефективн≥сть, а також безпеку. Ќа зб≥р цих доказ≥в виробникам даЇтьс€ р≥к. якщо њм не вдастьс€ виконати умови агентства, то њх р≥дке мило ≥ гел≥ дл€ душу доведетьс€ зм≥нити за складом або взагал≥ зн€ти з продажу.


11.10.2014