„ому косметика шк≥длива дл€ ваг≥тних?
„ому косметика шк≥длива дл€ ваг≥тних?
„ому косметика шк≥длива дл€ ваг≥тних?

ѕрирода так влаштувала ж≥нку, що вона завжди прагне вигл€дати привабливо ≥ нав≥ть пер≥од ваг≥тност≥ не стане вин€тком. ќднак часто можна почути, що майбутн≥м мамам краще в≥дмовитис€ в≥д косметики. ” зв'€зку з ц≥Їю темою ходить багато м≥ф≥в, проте л≥кар≥ попереджають: користуванн€ де€кими косметичними засобами п≥д час ваг≥тност≥ краще обмежити.

¬аг≥тн≥сть т€гне за собою серйозн≥ гормональн≥ зм≥ни в орган≥зм≥, а це часто призводить до зм≥ну типу шк≥ри, зм≥ни стану волосс€ ≥ по€ви п≥гментних пл€м. Ѕ≥льш того, на окрем≥ компоненти можуть виникати алерг≥чн≥ реакц≥њ.

Ќещодавно було проведено досл≥дженн€, €ке довело шкоду косметики п≥д час ваг≥тност≥. √оловною причиною негативного впливу Ї фталати - небезпечн≥ х≥м≥чн≥ речовини, що вход€ть до складу де€ких косметичних продукт≥в: лак дл€ н≥гт≥в, фарба ≥ лак дл€ волосс€, губн≥ помади. як показало спостереженн€, ц≥ речовини негативно позначаютьс€ на ≥нтелект≥ майбутнього малюка. ≈ксперти кажуть, що фталати присутн≥ не т≥льки в косметиц≥, але ≥ в де€ких пластикових продуктах.

ƒо досл≥дженн€ були залучен≥ 328 ж≥нок ≥ њх д≥ти. ¬с≥х учасниць об'Їднував низький р≥вень доход≥в. ƒосл≥дники проанал≥зували р≥вень фтолати в сеч≥ ж≥нок в останньому триместр≥ ваг≥тност≥. «а њхн≥ми спостереженн€ми, вплив високих р≥вн≥в фталата знижував IQ д≥тей у в≥ц≥ 7 рок≥в б≥льш н≥ж на 6 бал≥в.

ƒ≥ти тих мам, в орган≥зм≥ €ких ви€вили максимальну (25%) концентрац≥ю фталат≥в DnBP ≥ DIBP, мали р≥вень IQ на 6,6-6,7 бал≥в нижче в пор≥вн€нн≥ з ≥ншими д≥тьми. ѕри цьому фах≥вц≥ пом≥тили, що зниженн€ ≥нтелекту на 6-7 бал≥в може сильно вплинути на усп≥шн≥сть дитини в школ≥. –езультати залишилис€ тими ж п≥сл€ того €к досл≥дники врахували ≥нш≥ фактори, так≥ €к ≥нтелект ≥ р≥вень осв≥ти матер≥.

Ћ≥кар≥ попереджають ваг≥тних ж≥нок, що њх шк≥ра в пер≥од оч≥куванн€ дитини стаЇ б≥льш сприйн€тлива, а зб≥льшенн€ доз в≥там≥н≥в ≥ активних речовин, що надход€ть з косметикою, можуть завдати непоправноњ шкоди мал€т≥. Ќижче представлений список ≥нгред≥Їнт≥в, €ких сл≥д уникати в склад≥ косметичних засоб≥в:

- активн≥ компоненти (в≥там≥ни, ретинол, фруктов≥ кислоти);
- засоби на основ≥ або з вм≥стом гормон≥в;
- еф≥рн≥ масла;
- лаурил сульфат натр≥ю (б≥льше 2%);
-м≥неральн≥ масло (провокуЇ сух≥сть шк≥ри);
- бензол;
- ртуть;
- цинк;
- парабени.