–есторани в ™вроп≥ зобов'€зан≥ пов≥домл€ти про на€вн≥сть алерген≥в у стравах
–есторани в ™вроп≥ зобов'€зан≥ пов≥домл€ти про на€вн≥сть алерген≥в у стравах
–есторани в ™вроп≥ зобов'€зан≥ пов≥домл€ти про на€вн≥сть алерген≥в у стравах

’то з нас не любить подорожувати? Ќеперевершена арх≥тектура, чудова природа, незвичайн≥ традиц≥њ ≥нших крањн змушують нас мр≥€ти про поњздку. ј любител≥в чужоњ гастроном≥њ привертаЇ кухн€ народ≥в св≥ту. ≤ все прекрасно, €кщо мандр≥вник здоровий ≥ може дозволити соб≥ покуштувати будь-€ку новустраву, але що €кщо на шл€ху задоволенн€ стоњть алерг≥€? “а й взагал≥, €к алерг≥кам харчуватис€ в закладах громадського харчуванн€ за кордоном без страху опинитис€ на л≥карн€ному л≥жку?

™вропейське законодавство вже давно з розум≥нн€м ставитьс€ до даного питанн€ ≥ ще в 2011 роц≥ схвалила «акон про зобов'€занн€ заклад≥в громадського харчуванн€ пов≥домл€ти кл≥Їнтам, €к≥ алергени м≥ст€тьс€ в њх стравах. ј силу дана постанова набрала т≥льки 13 грудн€ 2014. “епер закон повинен полегшити виб≥р страв алерг≥кам.

” раз≥ невиконанн€ даноњ норми, на заклад будуть накладен≥ санкц≥њ у вигл€д≥ штраф≥в у розм≥р≥ в≥д 5 000 до 6 000 Ївро.

¬≥дтепер люди, €к≥ страждають €кою-небудь формою алерг≥њ, можуть не просто здогадуватис€ про зм≥ст, наприклад, клейковини у страв≥, а й мати точну ≥нформац≥ю про це.

“епер вс≥ продукти повинн≥ бути оснащен≥ ≥нформац≥Їю про на€вн≥сть в њх склад≥ 14 основних алерген≥в. ѕри цьому дан≥ в≥домост≥ повинн≥ надаватис€ €к в усн≥й, так ≥ в письмов≥й форм≥.

’оча де€к≥ скептично налаштован≥ алерг≥ки вважають, що дане зобов'€занн€ будуть виконувати лише власники великих ресторан≥в, а господар≥ малого б≥знесу можуть ≥ не знати про нього.


26.09.2014