«дорова м≥крофлора кишечника продовжить житт€
«дорова м≥крофлора кишечника продовжить житт€
 «дорова м≥крофлора кишечника продовжить житт€

ћ≥кроорган≥зми, що мешкають в нашому кишечнику, бувають корисними ≥ не дуже.  орисн≥ бактер≥њ допомагають перетравлювати њжу, засвоювати в≥там≥ни ≥ б≥лки, в той час €к шк≥длив≥ харчуютьс€ продуктами брод≥нн€ ≥ виробл€ють продукти гнитт€, отруюючи орган≥зм.

якщо людина буде п≥дтримувати здорову м≥крофлору кишечника, це забезпечить њй не т≥льки гарне самопочутт€, а й тривале житт€. ¬чен≥ довели це на приклад≥ плодових мушок. —уть експерименту пол€гала в тому, що вчен≥ запропонували зм≥нити симб≥отичн≥ в≥дносини бактер≥й ≥ кл≥тин, що вистилають кишечник.

ƒосл≥дженн€ показали, що в м≥ру стар≥нн€ в кишечнику починаютьс€ ознаки окислювального стресу, запаленн€, неправильноњ роботи ≥мунноњ системи та ≥нтенсивного розмноженн€ стовбурових кл≥тин. ¬с≥ ц≥ фактори в комплекс≥ впливають на м≥крофлору. “ак, у м≥ру доросл≥шанн€ у мушок к≥льк≥сть бактер≥й значно зросла. якщо те ж в≥дбуваЇтьс€ в орган≥зм≥ людини, то це загрожуЇ запальними захворюванн€ми.

ѕод≥бний дисбаланс в≥дбуваЇтьс€ з пост≥йною активац≥њ гена стресовоњ в≥дпов≥д≥, €кий пригн≥чуЇ активн≥сть молекул PGRP-SC. ¬ результат≥ розвиваЇтьс€ ≥мунний дисбаланс, а також спостер≥гаЇтьс€ зб≥льшенн€ числа бактер≥й, що викликають запаленн€ ≥ включають в себе виробленн€ в≥льних радикал≥в.

÷≥ радикали призвод€ть до активного виробництво стовбурових кл≥тин, що провокуЇ розвиток еп≥тел≥альноњ дисплаз≥њ, передракового стану. ” ход≥ досл≥дженн€ ви€влено, що при зб≥льшенн≥ експрес≥њ PGRP-SC в кл≥тинах еп≥тел≥ю кишечника, м≥кробний баланс в≥дновлюЇтьс€, а процес поширенн€ стовбурових кл≥тин частково пригальмовуЇтьс€. “аким чином, зб≥льшенн€ експрес≥њ PGRP-SC дозвол€ло зб≥льшити тривал≥сть житт€ мушок. ћедики стверджують, що аналог≥чн≥ процеси в≥дбуваютьс€ ≥ в кишечнику людини.

22.09.2014