8 ознак захворюванн€ печ≥нки
8 ознак захворюванн€ печ≥нки

Ћ≥кар≥ стверджують, що будь-€ку хворобу легше вил≥кувати, €кщо пом≥тити њњ на ранн≥х стад≥€х розвитку. ” захворювань печ≥нки також Ї своњ ознаки, пом≥тивши €к≥, сл≥д звернутис€ до л≥кар€, щоб не дот€гнути до серйозних порушень.

1. «м≥на характеру

ќдним з перших симптом≥в захворюванн€ печ≥нки Ї зм≥на характеру людини. ƒрат≥влив≥сть, конфл≥ктн≥сть, част≥ спалахи гн≥ву вказують на те, що печ≥нка потребуЇ уваги. ƒо реч≥, тут можна спостер≥гати замкнуте коло: драт≥влив≥сть негативно позначаЇтьс€ на робот≥ печ≥нки, а хвороба печ≥нки викликаЇ драт≥влив≥сть.

2. «айва вага

Ќаступним ознакою нездоровоњ печ≥нки може бути надм≥рна вага, а у ж≥нок ≥ €скраво виражений целюл≥т. ѕроблеми з вагою вказують на порушенн€ обм≥нних процес≥в печ≥нки.

3. Ќизький тиск

якщо ви страждаЇте в≥д низького артер≥ального тиску, це теж може бути сигналом того, що печ≥нка потребуЇ л≥куванн€. як правило, г≥потон≥€ в молодому в≥ц≥ може перейти в г≥пертон≥ю в зр≥л≥ роки. ” зв'€зку з цим також варто звернути увагу на венозну с≥точку, варикозне розширенн€ вен ≥ геморой, €к≥ також вказують, що печ≥нка нездорова.

4. ѕ≥гментн≥ пл€ми

ѕ≥гментн≥ пл€ми на шк≥р≥ - €вне св≥дченн€ патолог≥њ печ≥нки. «начить, печ≥нка не в змоз≥ виводити шлаки ≥ токсини з орган≥зму. “ому, €кщо у вас з'€вилис€ п≥гментн≥ пл€ми, не варто у всьому звинувачувати ≥нтенсивний загар або гормони, перев≥рте стан печ≥нки.

5. „аст≥ застуди

„асто п≥дхоплюЇте простуду або √–«? ѕричин може бути дв≥: не справл€Їтьс€ кишечник ≥ погано працюЇ печ≥нку. Ѕ≥льшою м≥рою винен кишечник, так €к його м≥крофлора не пригн≥чуЇ патогенн≥ бактер≥њ, €к≥ потрапл€ють в кров, а печ≥нка не здатна вивести токсини з кров≥. ƒал≥ - звичайна схема: зниженн€ ≥мун≥тету ≥ легкий доступ до орган≥зму в≥русам ≥ бактер≥€м.
6. «апори

–егул€рн≥ запори - це теж один ≥з симптом≥в хвороњ печ≥нки. ѕроблеми з≥ стулом призвод€ть до загальноњ ≥нтоксикац≥њ орган≥зму, перевантажуючи печ≥нку.

7. јлерг≥€

’арчова алерг≥€ також говорить про те, що печ≥нка пора п≥дл≥кувати. “ут можна в≥дзначити негативний вплив на печ≥нку алкоголю, смаженоњ ≥ жирноњ њж≥, тривале вживанн€ т≥льки вуглеводноњ њж≥. Ѕ≥лки ≥ кл≥тковина обов'€зково повинн≥ бути присутн≥ми в рац≥он≥ людини, щоб зберегти здоров'€ головного ф≥льтра орган≥зму.

8. Ѕ≥ль

якщо ви часто в≥дчуваЇте б≥ль в правому боц≥ п≥д ребрами, це теж вказуЇ на захворюванн€ печ≥нки.

ўоб довго залишатис€ здоровим ≥ бадьорим, вчасно пом≥тити на неполадки в робот≥ печ≥нки, варто звертати уваги на перш≥ ознаки, €к≥ вказують, що не варто звол≥кати, а краще швидше почати л≥куванн€.


18.09.2014