”дар по д≥абету
”дар по д≥абету

¬акцина працюЇ

√рупа американських науковц≥в п≥д кер≥вництвом доктора ѕер≥ —антамар≥а центра ƒжул≥њ ћак‘арлейн при ун≥верситет≥  алгар≥ (один ≥з пров≥дних науково-досл≥дних державних ун≥верситет≥в  анади) розробила новий препарат, що усп≥шно зупинив розвиток д≥абету ≤ типу в мишей. Ќова вакцина спр€мована на стимул€ц≥ю ≥мунних кл≥тин, що в≥дпов≥дають за боротьбу з хворобою. ¬она м≥стить наночастинки (частки, в тис€ч≥ раз≥в менш≥ розм≥р≥в кл≥тин), покрит≥ спец≥альними протењновими фрагментами. –озробка може бути використана не т≥льки проти д≥абету, але й проти ≥нших ауто≥мунних захворювань (розс≥€ний склероз ≥ ревматоњднй артрит). ¬она також допомагаЇ краще зрозум≥ти сутн≥сть ауто≥мунних захворювань, а до них в≥дноситьс€ д≥абет ≤ типу.

як в≥домо, цукровий д≥абет Ї ендокринною патолог≥Їю. ѕ≥двищуЇтьс€ р≥вень глюкози (цукру) у кров≥, до того ж, в орган≥зм≥ виробл€Їтьс€ недостатньо гормону ≥нсул≥ну, в≥дпов≥дального за доставку в потр≥бн≥й к≥лькост≥ глюкози кл≥тинам. ¬иходить так, що з одного боку глюкози в кров≥ багато, а з ≥ншого - кл≥тини страждають в≥д њњ нестач≥. ≤нсул≥н вид≥л€ють кл≥тини п≥дшлунковоњ залози, €к≥ називають остр≥вц€ми Ћангерганса. ƒ≥абет I типу (≥нсул≥нозалежний д≥абет) викликаний тим, що T-лейкоцити руйнують кл≥тини, що виробл€ють ≥нсул≥н. «нищенн€ цих лейкоцит≥в, до того ж, позбавл€Ї орган≥зм захисту в≥д ≥нфекц≥й ≥ раку.

ƒоктор —антамар≥а разом з≥ своњми колегами прийшли до висновку, що в орган≥зм≥ людини закладений механ≥зм боротьби з ауто≥мунними захворюванн€ми (кр≥м агресивних сильних “-лейкоцит≥в, Ї й слабк≥ “-лейкоцити, що не руйнують ≥нсул≥нов≥ кл≥тини). Ђ¬ орган≥зм≥ Ї вбудован≥ механ≥зми, €к≥ намагаютьс€ перешкодити розвитку хвороби, а ми тепер маЇмо механ≥зм, що може виб≥рково викликати ≥мунну в≥дпов≥дь без €ких-небудь системних в≥дпов≥дейї, - п≥дкреслив кер≥вник групи науковц≥в.

ѕри проведенн≥ досл≥джень вакцина зупинила розвиток хвороби в мишей, схильних до д≥абету. ” гризун≥в-д≥абетик≥в в≥дновивс€ нормальний р≥вень цукру в кров≥. ќбнад≥йлив≥ результати також були отриман≥ внасл≥док перев≥рки д≥њ препарату на кров, наближену до людськоњ. Ђћи не знаЇмо, чи буде вона працювати на люд€х. јле поки що ми у захват≥ та сповнен≥ над≥Їюї, - в≥дзначають канадськ≥ ескулапи. ” той же час вакцина не може запоб≥гти захворюванню на д≥абет здорових людей, тому що њњ д≥€ основана на характеристиках, €к≥ в≥др≥зн€ють кров ≥з вже порушеною ≥мунною системою.

–оботи в цьому напр€мку провод€ть також учен≥ Ѕразил≥њ й —Ўј. ¬они в≥дкрили спос≥б л≥куванн€ д≥абету ≤ типу за допомогою трансплантац≥њ пац≥Їнтам њх власних стовбурових кл≥тин кров≥. ≤н'Їкц≥њ стовбурових кл≥тин кровотворноњ системи допомогли 14 з 15 пац≥Їнт≥в обходитис€ без ≥нсул≥ну впродовж багатьох м≥с€ц≥в.

Ќа допомогу приходить тестостерон

„олов≥чий статевий гормон, що граЇ важливу роль у регул€ц≥њ статевоњ повед≥нки, стимулюЇ процеси росту й синтезу протењну, розвиток мускулатури й в≥дкладенн€ кальц≥ю в к≥стках, €к з'€сувалос€, здатний попереджувати розвиток цукрового д≥абету та атеросклерозу.

Ќауковц≥ ще не дали остаточноњ в≥дпов≥д≥, €ким чином тестостерон впливаЇ на цукровий д≥абет II типу (п≥дшлункова залоза виробл€Ї мало ≥нсул≥ну, кр≥м того кл≥тини недостатньо до нього сприйн€тлив≥). ѕрофесор ’ью ƒжонс, ендокринолог з шпиталю м≥ста Ѕарнсл≥ (¬еликобритан≥€) встановив, що у 40 в≥дсотк≥в людей з ≥нсул≥нонезалежним типом д≥абету знижений р≥вень тестостерону. ” той же час установлено, що цей гормон спри€Ї руйнуванню внутр≥шнього жиру. ћожливо, розгадка в цьому. ѕроведен≥ досл≥дженн€ показали, що гормональна терап≥€ може допомогти хворим на д≥абет, що супроводжуЇтьс€ низьким р≥внем тестостерону. ƒо того ж, п≥двищуЇтьс€ чолов≥че л≥б≥до.

Ћ≥куванн€ гормонами тестостерону зараз проходить група британц≥в. 48 д≥абетик≥в з низьким р≥внем тестостерону, п≥ддали, кр≥м традиц≥йного л≥куванн€, гормональн≥й терап≥њ. ѕ≥д впливом тестостерону у 80 в≥дсотк≥в чолов≥к≥в стаб≥л≥зувавс€ р≥вень цукру. ƒо того ж, зменшилас€ њхн€ вага, ≥ покращилос€ сексуальне житт€.


ћишачий цукор контролюЇ чорниц€

японськ≥ досл≥дники, вз€вши у €кост≥ "п≥ддосл≥дних кролик≥в" знов-таки мишей, з'€сували, що екстракт чорниц≥ здатний ефективно контролювати р≥вень цукру в њхн≥й кров≥. Ќауковц≥ вважають, що антоц≥ан≥ни, €к≥ Ї у €скравого кольору фруктах, овочах, цитрусових та €годах (чорниц€, червоний виноград, вишн€, журавлина тощо), знижують р≥вень цукру, пол≥пшують чутлив≥сть до ≥нсул≥ну й нав≥ть борютьс€ ≥з зайвою вагою гризун≥в. ¬продовж п'€ти тижн≥в одну групу мишей, генетично запрограмованих на розвиток д≥абету, тримали на д≥Їт≥, багат≥й екстрактом чорниц≥ (27 грам≥в на к≥лограм), а ≥ншу - на звичайн≥й д≥Їт≥. –езультати показали, що чорниц€ знижуЇ р≥вень цукру в кров≥, пол≥пшуЇ чутлив≥сть до ≥нсул≥ну. Ќа черз≥ - люди.


¬≥там≥н знижуЇ ймов≥рн≥сть...

¬≥там≥н  , €ким багат≥ овоч≥ зеленого кольору (капуста, шпинат), знижуЇ ймов≥рн≥сть виникненн€ синдрому ≥нсул≥норезистентност≥. ј в≥н, €к в≥домо, Ц основний прогностичний фактор ризику розвитку цукрового д≥абету.

Ќауковц≥ ви€вили, що у пац≥Їнт≥в, €к≥ 36 м≥с€ц≥в вживали Ѕјƒи з в≥там≥ном  , спостер≥галос€ зниженн€ р≥вн€ ≥нсул≥ну в плазм≥ кров≥. ћожливо, в основ≥ даного процесу лежить його протизапальна д≥€. як би там не було, вживанн€ овоч≥в та ≥нших продукт≥в з високим вм≥стом цього в≥там≥ну спри€Ї покращенню здоров'€. ќднак, треба знати м≥ру, особливо люд€м, що вживають проти-згортальн≥ препарати (варфар≥н тощо). ” будь-€кому раз≥ сл≥д порадитис€ з л≥карем.


10.09.2022